• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-5094-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

رکاب زنی دوچرخه سواران گیلانی از آستارا تا باکو

سه دوچرخه سوار گیلانی به منظور انتقال پیام صلح و دوستی، از آستارای ایران تا شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان را رکاب زدند.

نوید بنی اسدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، اظهار کرد: سه دوچرخه سوار گیلانی به منظور انتقال پیام صلح و دوستی، از آستارای ایران تا شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان را رکاب زدند.

سرپرست این گروه دوچرخه سواری پیش از خروج دوچرخه سواران گیلانی از مرز آستارا گفت: این گروه با شعار صلح در دست های ماست، مسافت 350 کیلومتری آستارا تا پایتخت جمهوری آذربایجان را در سه روز طی کردند.

وی افزود: بازدید از مناطق گردشگری و اماکن تاریخی باکو در برنامه کاری این گروه قرار دارد و پیش از این، از شهرستان خوی استان آذربایجان غربی تا شهر وان ترکیه را رکاب زده بودند.

بنی اسدی خاطرنشان کرد: دوچرخه سواران با سفر به کشورهای خارجی می توانند فرهنگ مردم ایران اسلامی را به سایر ملل انتقال دهند.

وی افزود: بهترین موضوع و شعار اقدامات فرهنگی و ورزشی، صلح است و امیدواریم این حرکت های ورزشی بین کشورهای مختلف تقویت شود.

به گزارش ایسنا، شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: