• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-4794-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کوهپیمایی ورزشکاران آستارا از حیران گیلان تا فندقلو در اردبیل

همزمان با نیمه شعبان، جمعی از ورزشکاران آستارا از ارتفاعات حیران در استان گیلان تا فندقلو در استان اردبیل را کوهپیمایی کردند.

داود دوستدار، رئیس هیأت ورزش های همگانی شهرستان مرزی بندر آستارا در این خصوص به خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، گفت: همزمان با نیمه شعبان، سالروز میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج)، جمعی از ورزشکاران عضو هیأت ورزش های همگانی آستارا مسیر روستای حیران در استان گیلان را تا ارتفاعات فندقلو در استان اردبیل با موفقیت پیمودند.

وی ادامه داد: این صعود در راستای شناسایی مسیر مذکور، به منظور برگزاری همایش بزرگ کوهروی روز آزادسازی خرمشهر در 5 خرداد ماه سالجاری برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه فرهنگی ورزشی، 30 نفر از زنان و مردان ورزشکار عضو هیأت مذکور حضور داشتند.

دوستدار حفظ آمادگی اعضا و ارزیابی قوای جسمانی آنان را از دیگر اهداف این کوهپیمایی برای صعودهای بزرگ برشمرد و خاطر نشان کرد: برنامه های بسیاری توسط دست اندرکاران هیأت شهرستان مرزی بندر آستارا، جهت تحقق سند چشم انداز توسعه ورزش همگانی کشور تدوین شده است که یکی پس از دیگری محقق می شود.

وی در پایان تأکید کرد: فراخوانی برای برگزاری همایش بزرگ کوهروری، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر صادر خواهد شد که کلیه اطلاعیه های لازم برای حضور علاقمندان، در رسانه های مختلف منتشر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ورزش کوهپیمایی در شهرستان آستارا قدمت یکصد ساله دارد و تعداد کثیری از شهروندان این بندر مرزی به این ورزش مشغول هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: