• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد:

آموزش برقکاری در محل کمپ های ترک اعتیاد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از فراگیری مهارت های فنی و حرفه‌ای به معتادان بهبود یافته خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،رحیم عطایی پور امروز در مراسم افتتاح کارگاه برق ساختمان مرکز بهبودی رهایی گفت:معتادان بهبود یافته در محل کمپ های ترک اعتیاد استان گیلان همزمان دوره های مهارتی فرا می گیرند.

وی افزود:در این کارگاه معتادان بهبود یافته مهارت برقکاری ساختمان را فرا می گیرند و در پاپان دوره آموزش به مهارت آموختگان موفق گواهینامه مهارت اعطاء می شود تا بتوانند از تسهیلات وام خود اشتغالی بهره‌مند شوند.

عطایی پور تصریح کرد:به افراد بهبود یافته که دوره های فنی و حرفه ای را گذرانده بودن در حضور خانواده هایشان گواهینامه مهارتی اعطاء  می شود.

وی در ادامه به توسعه اشتغال و افزایش مهارت‌آموزی برای افراد محروم در روستاها خبرداد و گفت:این آموزش‌ها در روستاهای شهرستانهای رشت،رودبار،رودسر،لاهیجان و شفت پیاده سازی شده است به زودی در فومن اجرای خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان به هم افزایی و استفاده ظرفیت دستگاههای استان به منظور ارتقای آموزش مهارت به روستاییان تاکید کرد و افزود:آموزش‌های به سبک آموزش در مزرعه در روستاهای هدف پیاده سازی‌ شده است.

عطایی‌پور از توسعه کارآفرینی در روستاها با ایجاد گروههای صد نفره خبر داد و خاطر نشان کرد:این گروهها در اردوهای یک هفته‌ای از مراکز تولیدی فعال بازدید می کنند و دوره های آموزشی خاص می بینند.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: