• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-893-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گوهریان خبرداد:

انتشار 70 عنوان کتاب به زبان فارسی در زمینه درباره صادرات و تجارت جهانی

مدیرعامل موسسه مطالعات و پژوهش‌های تجارت جهانی گفت:اوایل انقلاب کتاب به زبان فارسی در زمینه صادرات و تجارت جهانی وجود نداشت در این زمینه تحقیق و پژوهش کردیم که حاصل آن انتشار 70 عنوان کتاب مرتبط بود.

محمد ابراهیم گوهریان،مدیر عامل موسسه مطالعات و پژوهش‌های تجارت جهانی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه گیلان،سی امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را محل تبادل تجربه و دیدار اهالی قلم و مردم کتابخوان عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای معرفی کتاب و دستاوردهای حوزه قلم است.

این مولف و نویسنده پیشکسوت کشور با اشاره به شعار این دوره نمایشگاه با عنوان «یک کتاب بیشتر بخوانیم» به همگان به ویژه قشر نوجوان و جوان توصیه کرد که همواره نگاهشان به کتاب به عنوان یار مهربان باشد و با آن انس بگیرند.

گوهریان به والدین هم توصیه کرد که کتاب را در سبد کالای خانواده قرار داده و به عنوان یک نیاز روزمره به آن بنگرند.

وی ادامه داد: 24 عنوان کتاب تحت عنوان مجموعه کتاب‌های تجارت بین‌المللی تدوین و در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد.

گوهریان در ادامه از چاپ و انتشار6 عنوان کتاب چاپ 96 خبر داد و گفت:فنون مذاکره در قراردادهای تجاری بین المللی،اصول تنظیم قراردادهای فروش بین‌المللی،اصول نامه نگاری تجارت جهانی،نمونه قراردادهای تجاری بین‌المللی دو جلدی و مدیریت گردشگری از کتاب‌هایی است که در این دوره نمایشگاه عرضه شده است.

مدیرعامل موسسه مطالعات و پژوهش‌های تجارت جهانی ادامه داد:براین باورم اولا این کتاب‌ها با آموزش در دانشگاه ها و استفاده در بنگاه‌های اقتصادی سهم عمده‌ای در ارزآوری برای کشور داشته است.ثانیا با توجه به ضعف شرکت‌های وارداتی و صادراتی در تنظیم قراردادهای تجاری بین‌المللی و همچنین مذاکرات تجاری و فروش بین‌المللی،کتاب‌های فوق منابع آموزشی خوبی خواهد بود.

این ناشر پیشکسوت گیلانی با اشاره به اینکه فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی تحت مدیریت او از سال 1360 به مدت 36 سال است که ادامه فعالیت دارد،خاطرنشان کرد:تمامی هزینه‌های چاپ و انتشار این کتاب‌ها با بودجه شخصی و بدون کمک از هیچ سازمان دولتی منتشر شده است.

وی به کتاب مفاخر و مشاهیر علمی،پزشکی،ادبی،هنری،ورزشی و نیکوکار گیلان که افتخارآفرین بودند اشاره و بیان کرد:این کتاب در حکم دایرة المعارف گیلان در حوزه مفاخر و مشاهیر است که موجب آشنایی مردم استان به ویژه جوانان با بزرگان گیلانی می‌شود.

گوهریان با بیان اینکه باید همفکری و هم اندیشی جای فعالیت‌های انفرادی و تکروی را بگیرد،تصریح کرد: اید نیروی انسانی لایق و شایسته جایگزین نیروهای غیرمتخصص و منفعت طلب شود تا به آبادنی و توسعه یافتگی کشور دست یابیم.

وی به کتاب جدیدخود زندگینامه مفاخر و مشاهیر گیلان که در زمینه‌های علمی،پزشکی، ادبی، هنری، ورزشی و نیکوکار گیلان که افتخارآفرین بودند اشاره و اظهار کرد:این کتاب در حکم دایرة المعارف گیلان در حوزه مفاخر و مشاهیر است که موجب آشنایی مردم استان به ویژه جوانان با بزرگان گیلانی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: