• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-3894-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رنجکش:

آستارا واقعا در حوزه زیرساخت های ورزشی فقیر است

فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: این شهرستان واقعا در حوزه زیرساخت های ورزشی فقیر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، «یونس رنجکش» در دیدار با روسای هیأت های وزرشی شهرستان، اظهار کرد: متأسفانه فصل مشترک و دغدغه همه هیأت های ورزشی، کمبود امکانات، نبود اعتبارات و عدم وجود حمایت های لازم از سوی مسئولین است.

وی نداشتن برنامه بر اقتصاد ورزش را از مشکلات عمده در این زمینه برشمرد و ادامه داد: هیأت های ورزشی شکل گرفته اند تا برای بسط و توسعه ورزش در کنار دولت باشند و در اصل هیات ها به عنوان یک تشکل مردمی به دولت کمک کنند نه اینکه منتظر کمک دولت باشند.

وی افزود: اگر مطالبه ای باشد این دولت است که از مردم درخواست کمک کرده و از فعالان ورزشی می خواهد تا در حوزه های همگانی و قهرمانی و حتی حرفه ای به کمک دولت بیاید تا در فضای ورزشی پویایی احساس شود.

رنجکش با اشاره به قانون واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی گفت: دولت با اجرای ماده 88 با صراحت اعلام کرد که توان و فرصت اداره سالن ها و اماکن ورزشی را ندارد و محور کارش را در حوزه نظارتی متمرکز کرده است و در واگذاری ها هم اولویت را به هیأت های ورزشی داده اند تا درآمدهای حاصله از محل اجاره هم در نهایت به خود شهرستان برگردد.

وی با تأکید بر اینکه این شیوه سال ها در دنیا اجرا می گردد، خاطر نشان کرد: این مهم به تازگی حرکت خود را در کشور ما آغاز نموده است و حال اگر هیأتی به عنوان بخش خصوصی بنا به دلایلی نتوانست سالنی را اجاره کند، مقصرش دولت نیست.

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه باید خودمان را با همین امکانات محدود بچرخانیم، تصریح کرد: آنچه ورزش ما را دچار مشکل کرده است امیدهای واهی برای واریزهای پول از منابع دولتی است وقتی دلمان را به این وعده ها خوش می کنیم ره به جایی نمی بریم می شود، شبیه شرایطی که الان با آن روبه رو هستیم.

وی با بیان اینکه «پویایی و برنامه محور بودن، چاره کار است»، گفت: در سطح شهرستان آستارا 35 هیأت ورزشی راه اندازی شده است و اگر هر کدام در طول سال، دو یا سه برنامه ورزشی خوب و منسجم اجرا کنند نه تنها خود از حالت سکون بیرون می آیند و پویا می شوند و به درآمدزایی می رسند، بلکه تقویم ورزشی شهرستان نیز در تمام سال پر خواهد بود.

رنجکش تصریح کرد: امکانات ما در حقیقت همان است که در سطح شهرستان وجود دارد و آنچه که می توانیم انجام دهیم برنامه ریزی در راستای استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های دولتی است که باید اقدام شود.

وی با اشاره به حوزه زیر ساخت شهرستان گفت: آستارا واقعا در این حوزه فقیر است و در روستاها وضع بدتر می باشد. از همین رو از رئیس اداره ورزش و جوانان خواستم برنامه بدهد، اولویت ها را تعیین کند تا ورزش شهرستان را از حالت فعلی نجات دهیم.

در آستارا باید ورزش و توریسم را به هم پیوند دهیم

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: به هرحال آستارا یک شهر خاصی است و باید به دنبال پیوند بین ورزش و توریسم باشیم و اگر توریسم ورزشی را کانون توجه خود قرار دهیم، به طور یقین اتفاقات خوبی در منطقه رخ خواهد داد، چرا که مطمئنا سرمایه گذارانی خواهند آمد و با سرمایه گذاری در ورزش، اقتصاد ورزش در شهرستان را پویا خواهند کرد.

وی گفت: دولت اعتبارش محدود است و این هیأت های ورزشی هستند که می توانند کمک کنند اقتصاد ورزش شهرستان پویا شود و باید به سراغ درآمدزایی با برنامه ریزی و برگزاری مسابقات در سطح استان، کشور و بین المللی و برگزاری دوره های آموزشی بود.

رنجکش توجه به توسعه ورزش عمومی را نیز جزو برنامه های اولویت دار دانست و گفت: در کنار پرداختن به ورزش قهرمانی باید به ورزش همگانی هم توجه کرد تا نشاط اجتماعی و پویایی در جامعه فراگیر شود.

وی همچنین به حمایت های همه جانبه فرمانداری از ورزشکاران و توجه به مطالبات عمومی جامعه ورزشی در این شهرستان تأکید کرد و افزود: اداره ورزش و جوانان باید با محوریت هیأت های ورزشی پویایی بیشتری داشته باشد.

رنجکش گفت: ورزشکاران و هیات های ورزشی هم باید با برنامه محور بودن این مطالبات را از اداره ورزش داشته باشند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر اداره ورزش و جوانان نسبت به ارائه خدمات مطلوب به جامعه ورزشی شد.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن روز انتخابات در روز 29 اردیبهشت ماه، خواستار مشارکت حداکثری هیأت های ورزشی و ورزشکاران در دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: