• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تابستان راه آهن رشت- قزوین تقدیم گیلان می‌ شود

وزیر راه وشهرسازی گفت:راه آهن رشت- قزوین را تابستان تقدیم مردم گیلان می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر آخوندی امروز در بازدید از راه آهن رشت-قزوین گفت: امیدواریم تا پایان خرداد کل ریل گذاری به اتمام برسد و با فاصله‌ی 45 روز پس از پایان ریل گذاری امکان بهره‌برداری از راه آهن رشت- قزوین فراهم می‌شود به همین منظور امروز در حال بازدید از نزدیک بخش‌های مختلف راه آهن هستم.

وی افزود: راه آهن رشت- قزوین را تابستان تقدیم مردم گیلان می‌کنیم.

آخوندی ادامه داد: این مسیر مهم با اولویت در حال اجرا است و از 167 کیلومتر این مسیر 110 کیلومتر ریل گذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 7 کیلومتر از این مسیر در قزوین و بقیه در محدوده‌ی گیلان ریل گذاری شده است،خاطرنشان کرد: ما در این مسیر روزی یک هزار و 650 متر ریل گذاری هم داشته‌ایم که یک رکورد است.

وی تصریح کرد: تابستان این مسیر را تقدیم مردم خوب گیلان و قزوین می‌کنیم و انشاء گردشگران بتوانند با قطار به گیلان سفر کنند.

وی در ادامه یک تقاطع غیر همسطح در شهرستان رودبار افتتاح کرد و گفت:این تقاطع غیر همسطح با طول یک هزار و 210 متر و هدف جلوگیری تلاقی خط ریلی و مسیر جاده‌ای و تسهیل تردد در عبور و مرور محور قدیم منجیل- لوشان احداث و مبلغ 7 میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شد.

وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان در بازدیدهای امروز خود از پل شاهرود در لوشان به عنوان بزرگترین پل سازه‌ی بتنی ریلی کشور و همچنین طولانی‌ترین پل ریلی این محور به طول یک هزار و 512 متر بر روی سد منجیل و باقیمانده‌ی آزاد راه رشت- قزوین بازدید کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: