• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-33989-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

جشنواره «فرشته ایرانی» توسط جهاددانشگاهی گیلان برگزار می‌شود

دبیر علمی جشنواره منطقه ای «بانو» در گیلان  ضمن طرح برنامه های مورد نظر  گروه گرافیک جهاددانشگاهی  از برپایی جشنواره «فرشته ایرانی» و مسابقه،طراحی آرم، توسط جهاددانشگاهی گیلان، در سالجاری خبر داد .

سیندخت رضایی در حاشیه اختتامیه جشنواره منطقه ای «بانو»، در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان برگزاری این جشنواره را مناسب ارزیابی کرد و گفت: حضور هنر آموزان و دانشجویان در بخش نمایشگاهی  چشمگیر و استقبال و رضایتمندی از کارگاه های تخصصی به نحو مطلوبی  بود .

وی به هدف اصلی برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود:هدف اصلی، استعدادیابی  و دعوت هنرآموزان هنرهای تجسمی به محیط آموزشی و رشد سطوح ارتباط محیط آکادمیک و گستره حرفه ای گرافیک است.  

مدیر گروه رشته معماری و گرافیک جهاددانشگاهی گیلان درباره نقش و اهمیت هنر،گفت:هنر در فرهنگ معاصر را نمی توان مستقل از کارکرد اجتماعی آن دانست چرا که همواره در پی اثر گذاری بر رفتار اجتماعی است .

وی با بیان اینکه  قریب به 2 سال است که این دانشگاه در رشته گرافیک، دانشجو می‌پذیرد، خاطرنشان کرد:برپایی دو نمایشگاه دانشجویی، کارگاه تخصصی تایپوگرافی سوگواره عاشورایی و نشست عکاسی از جمله اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه است.

رضایی اضافه کرد : امروزه هنرمندان محیطی بیش از پیش، مکان های عمومی شهری را به مکانی برای عرضه بی واسطه اثر هنری با بستر اجتماعی تبدیل نموده اند .

گرافیک یکی از مهمترین ابزارهای یک زندگی اجتماعی است در ارتقا کیفیت محیط معماری و انسجام بخشیدن به فضا نقش مهمی ایفا می کند .

  وی در ادامه با بیان کارکردهای مختلف گرافیک محیطی و توانایی ایجاز که یک اصل در خلاقیت های بصری است، آشتی مردم با فضاهای شهری را  از طریق تجلی عناصرگرافیک شهری میسر  می داند .

وی از برپایی جشنواره «فرشته ایرانی» توسط جهاددانشگاهی گیلان، خبر داد و گفت:جشنواره «فرشته ایرانی» در آینده ای نزدیک در گیلان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: