• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-693-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معلم پرچمدار ترویج اخلاق و فرهنگ در جوامع است

فرماندار رودبار با صدور پیامی عنوان کرد: معلمین، انسان سازان نسل بعدی‌ که شرافت، مرتبت و مقام والایشان فراتر از کلام و گمان است و از سپیده‌دم تاریخ با منش اعتدال و خردورزی پرچمدار گسترش و ترویج اخلاق و فرهنگ در جوامعند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، اسماعیل میرغضنفری، فرماندار رودبار با صدور پیامی فرارسیدن 12 اردیبهشت روز معلم را به فرهنگیان تبریک گفت، متن پیام به شرح زیر است:

اوراق زرين تاريخ تعليم و تربيت، مزين به آیینه های تمام نمای عشق و محبت و ایثار است که چشم هایمان را به دنیایی پر از زیبایی گشودند.

معلمین، انسان سازان نسل بعدی‌ که شرافت، مرتبت و مقام والایشان فراتر از کلام و گمان است و از سپیده‌دم تاریخ با منش اعتدال و خردورزی پرچمدار گسترش و ترویج اخلاق و فرهنگ در جوامعند.

معلمان عزیز میهنمان و فرهیختگانی که آبی‌ترین، دریایی‌ترین و آسمانی‌ترین تقدس زندگی‌مان را در آنان دیده ایم و در عرصه تعلیم و تربیت و تهذیب زیباترین و ناب ترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته اند، در دولت تدبیر و امید مورد تکریم و تجلیلند.

روز معلم قشنگ ترین روز خدا برای پاسداشت پاکترین شغل امانتداران تاریخ است که در آیینه تمام نمای صداقت، محبت و ایثارشان اندیشه های درخشان بر کویر جهل و نادانی می بارد.

در روز معلم که رسالت‌شان هم‌تراز انبیاست سر تعظیم فرود می‌آوریم، یاد و خاطره قافله سالار معلمان شهید، فیلسوف فرزانه آیت الله مرتضی مطهری را گرامی می داریم و سپاسگزار معلمانی هستیم که اندیشیدن را به ما آموختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: