• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-1794-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

پرداخت 14هزار میلیارد ریال برای ورزش و اشتغال جوانان

رئیس امور فرهنگی، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: 14هزار میلیارد ریال اعتبار برای ورزش و اشتغال جوانان در سال 96 تعیین شده است .

رضا معصومی راد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، در حاشیه بازدید از سالن ورزشی در حال ساخت تختی لاهیجان اظهار کرد: این بودجه علاوه بر اعتبارات وزارت ورزش و جوانان در سال 96 است که موجب تحول بزرگی خواهد شد و اشتغال برای جوانان را بدنبال خواهد داشت .

رئیس امور فرهنگی، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: این اعتبارات به خوشه های توسعه فعالیت های وابسته و پیوسته ورزشی برای اشتغال جوانان در حوزه های دیگر بصورت فنی تعیین شده است که جوانان و سمن ها اگر قصد کار آفرینی داشته و طرحی ارایه دهند و اقدام به تاسیس شرکت نمایند می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند .

معصومی ادامه داد: این اعتبارت در سال 96 پس از اعتباراتی که از سوی دولت تدبیر و امید برای طرح سلامت در نظر گرفته است بیشترین اعتبارات محسوب می شود .

وی رویکرد دولت و مجلس شورای اسلامی را تقویت اعتبارات وزارت ورزش و جوانان در استان ها و شهرستان ها و عدم تمرکز و کاهش بودجه های ملی و افزودن بر بودجه های استانی دانست .

معصومی افزود: هم اعتبار ورزش جوانان و هم سقف بودجه استان ها از رشد چند برابری برخوردار شده است که این رشد بین 5 / 2 تا سه برابر افزایش یافته است .

وی در تشریح بازدید خود از طرح درحال ساخت سالن تختی لاهیجان تکمیل طرح های ورزشی را از دغدغه های سازمان برنامه و بودجه و وزارت ورزش ذکر کرد و گفت: طرح های ورزشی زیادی در کشور کلنگ زنی شده اند که بسیاری از آنها کارشناسی نبوده است .

معصومی افزود: در مجموع دولت خود را موظف می داند طرح های نیمه تمام ورزشی را حتی اگر هم کارشناسی نشده باشند تکمیل نماید .

وی یادآورشد: اگر این طرح های ورزشی تکمیل شوند تحول بزرگی را ایجاد می کنند و بر سرانه فضای ورزشی می افزایند و به توسعه زمین ورزش در روستاها کمک می کنند .

وی اظهار کرد:برای اجرای طرح های نیمه تمام اولویت بندی شده و باید طرح هایی که بیش از 60درصد پیشرفت فیزیکی دارند در سال 96 تکمیل شوند .

معصومی پیشرفت فیزیکی سالن تختی لاهیجان را 52 درصد ذکر کرد و یادآورشد: 18میلیارد ریال اعتبار برای این ساختمان در سال 96 اختصاص یافته است تا ساخت آن در سال جاری به اتمام برسد .

ساخت سالن تختی شهرستان لاهیجان در زمینی به مساحت یک هزار و 465 مترمربع و با زیر بنای 2 هزار و 837مترمربع از سال 85 آغاز شده که قرار بود با اعتبارات اولیه 9میلیارد و 600میلیون ریال ظرف 18ماه به اتمام برسد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: