• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-393-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قربانی مطرح کرد:

توجه به بعد فرهنگی در مدارس از خروجی‌های جلسات شورای فرهنگ عمومی استان گیلان

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان گیلان، رسیدگی به امور مربوط به مساجد، کانون‌های فرهنگی، توجه به بعد فرهنگی آموزش و پرورش و مدارس و ارائه بسته‌های فرهنگی به مسافران را از جمله خروجی‌های این شورا برشمرد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان گیلان در خصوص عملکرد شورای فرهنگ عمومی استان گیلان، اظهار کرد: جلسات شورا با حضور مدیران فرهنگی استان از جمله نماینده ولی‌فقیه، استاندار، نمایندگانی از ادارات مرتبط مثل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان دبیر و گاه مدیرانی از سپاه و دستگاه‌های امنیتی و نظارتی تشکیل می‌شود و هر یک بر اساس جایگاه قانونی خود به بررسی مسائل فرهنگی استان می‌پردازند.

وی با اشاره به موضوعات مورد بحث در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان، افزود: با توجه به اینکه استان گیلان، توریستی و فرهنگی است و حدود 97درصد مردم استان باسواد هستند و همچنین در سال حدود 3میلیون نفر توریست وارد گیلان می‌شوند و فضاهای فرهنگی از جمله فضاهای مذهبی نیز دارد همچنین شهر آستانه اشرفیه به عنوان چهارمین شهر مذهبی کشور است، بیشترین موضوعات مورد بحث و بررسی همین بحث‌های فرهنگی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: امور مربوط به مساجد، کانون‌های فرهنگی، موضوعات مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی، توجه به ساختار آموزش و پرورش و مدارس به لحاظ کارهای فرهنگی و ارائه بسته‌های فرهنگی به مسافران، خروجی‌های جلسات شورای فرهنگ عمومی استان گیلان بوده که در بُعد کلان و برای فرهنگ عمومی استان مورد توجه بوده است.

به گزارش خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد چگونگی برگزاری جلسات شورا خاطر نشان کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی استان گیلان به صورت تقریبا منظم برگزار می‌شود؛ مگر اینکه مسائل خاصی به وجود بیاید. جلسات شورا تا به امروز هر دو ماه یک بار در بیت آیت‌الله قربانی در رشت و با حضور ایشان و مشارکت خوب همه اعضای شورا برگزار می‌شود و مسائل مختلف که قبل از جلسه با محوریت فرهنگی استان تعیین شده، در جلسات بررسی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: