• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 961-794-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

تیم ملی قایقرانی بادبانی در بندرانزلی اردو زد

تیم ملی قایقرانی بادبانی سیلینگ با 12 ملی پوش اردوی خود را در بندرانزلی آغاز کرد.

عمار رئوفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،با بیان اینکه تیم ملی قایقرانی بادبانی سیلینگ با 12 ملی پوش اردوی خود را در بندرانزلی آغاز کرد، اظهار کرد: این اردو تا تاریخ هشتم اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد.

سرمربی تیم ملی قایقرانی بادبانی افزود:هدف از برگزاری این اردو آمادگی ملی پوشان برای حضور در مسابقات کاپ جهانی در کشور صربستان است.

وی خاطرنشان کرد:در این اردو 12 ملی پوش حضور دارند که از 6 تن از بهترین ها برای حضور در این مسابقات انتخاب و اعزام می شوند.

رئوفی با اشاره به وضعیت مطلوب کمپینگ در بندرانزلی و شرایط ویژه دریای خزر برای تمرین این رشته از قایقرانی اظهار کرد: ملی پوشان قایقرانی بادبانی تا کنون موفقیت های خوبی در رقابت های مختلف کشوری و همچنین جهانی کسب کرده اند.

سرمربی تیم ملی قایقرانی بادبانی سیلینگ تصریح کرد: با توجه به گران بودن تجهیزات این رشته و همچنین پرمدال بودن آن، نیازمند حمایت جدی و همه جانبه مسئولان، از این ورزش مفرح و مدال آور هستیم.

به گزارش ایسنا، قایقرانی بادبانی(سیلینگ)یکی از رشته‌های ورزش قایقرانی است که معمولاً در دریاها و رودخانه‌ها انجام می‌شود.

این ورزش سابقه‌ای طولانی در تاریخ دارد که از گذشته، انسان با ساخت قایق با چوب و پارچه برای جابجایی در آب از انرژی باد بهره می‌برد اما در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی به قایق های پیچیده و سازمان یافته در دریانوردی تبدیل شده است.

مسیر مسابقات قایق های بادبانی بیشتر در دریا بوده و در این مسابقات، ورزشکاران به شکل یک مثلث مسیر مسابقه را در کمترین زمان و با کمترین امتیاز منفی در مسیری که با بویه های شناور بزرگ مشخص شده است طی می کنند.

قایقرانی بادبانی یکی از ورزش‌های المپیکی است که از بازی‌های المپیک تابستانی 1900 تاکنون برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: