• چهارشنبه ۲ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-191-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شکوری:

بخش مرکزی تالش 91 حوزه انتخابیه خواهد داشت

بخشدار مرکزی تالش گفت: بخش مرکزی تالش در پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا، 91 حوزه انتخابیه خواهد داشت.

چنگیز شکوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: بخش مرکزی، یکی از 4 بخش تالش می باشد که بزرگترین حوزه انتخابیه را در این شهرستان دارد.

وی جمعیت این بخش را با استناد به سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395 بالغ بر 43 هزار و 804 نفر برشمرد و ادامه داد: پیش بینی می شود برای رقابت در انتخابات پیش رو، شاهد ثبت نام بیش از 800 نفر داوطلب باشیم.

وی افزود: ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبانی را که در زمان اعلام شده پیش ثبت نام نموده اند، مراحل ثبت نام راحت تری را طی خواهند نمود.

شکوری در بخش دیگر سخنان خود تعداد حوزه های انتخابیه بخش مرکزی تالش در پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا را 91 حوزه عنوان کرد و توضیح داد: از این تعداد حوزه، 5 حوزه اعضای شورای 5 نفره را انتخاب می نمایند و الباقی نیز 3 نفره خواهد بود.

وی اضافه کرد: حوزه های انتخابیه این دوره در بخش مذکور، نسبت به دوره چهارم به تعداد 19 حوزه اضافه شده است.

بخشدار مرکزی تالش از انتخاب اعضای هیأت های اجرایی بخش مرکزی از بین معتمدین 3 دهستان کوهستانی، طولارود و جوکندان خبر داد و تصریح کرد: اکثر افراد منتخب بخش توسط معتمدین این سه دهستان، سابقه حضور در هیأت های اجرایی را داشته اند.

وی در بخش دیگر سخنان خود خاطر نشان کرد: در راستای رعایت حقوق شهروندی، کتابچه حقوق شهروندی مربوط به آنچه که داوطلب شورای اسلامی باید بداند از سوی اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان تهیه شده است که در هنگام ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

وی در پایان از داوطلبان شوراهای اسلامی درخواست کرد: ثبت نام را به روزهای آخر موکول ننمایند و با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و یا به بخشداری مرکزی جهت ثبت نام اقدام نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: