• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-892-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معرفی تیم های برتر اولین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد آستارا

تیم های برتر اولین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد بندر مرزی آستارا معرفی شدند.

مریم مولایی فرد، دبیر اجرایی اولین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد بندر مرزی آستارا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد با همکاری آزمایشگاه تعامل انسان و ربات دانشگاه تهران و بنیاد ملی نخبگان استان گیلان به مدت دور روز (28 و 29 بهمن) در بندر مرزی آستارا آغاز شد.

وی با بیان اینکه در این دوره 52 تیم از اقصی نقاط کشور حضور داشتند، ادامه داد: تیم هایی از 10 استان تهران، البرز، سیستان و بلوچستان، گیلان، اصفهان، اردبیل، فارس، خراسان رضوی، کرمان و آذربایجان شرقی در این دوره با هم به رقابت پرداختند.    

مولایی فرد، لیگ های برگزار شده در این دوره را مختلف و تحت عنوان (Astara Cup 2017) برشمرد و افزود: تیم های برتر در قالب 5 لیگ مسیریاب ویژه، مسیریاب ساده، ربات پرنده، اختراعات و ابتکارات دانشجویی و اختراعات و ابتکارات دانش آموزی معرفی شدند.

دبیر اجرایی اولین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد آستارا محل برگزاری این رقابت مهم علمی را سالن انقلاب مجموعه ورزشی وحدت عنوان کرد و گفت: برگزیدگان با قضاوت 5 داور از استان های تهران و ایلام انتخاب شدند.

وی در پایان، از حمایت های اداره ورزش و جوانان شهرستان و سمن مردم نهاد جوانان اندیشه بدیع تقدیر کرد و یادآور شد: در برگزاری این مسابقه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آستارا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا، خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری ها و سایر ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی، همکاری دارند.

به گزارش ایسنا، نفرات برتر بخش های مختلف این مسابقات به شرح زیر می باشد:

در لیگ ربات پرنده، تیم KIAU از استان البرز، تیم VRU از استان کرمان و تیم TV-VAV4 از استان آذربایجان شرقی در مکان های اول تا سوم ایستادند.

تیم محققان جوان از استان سیستان و بلوچستان در این بخش به مقام برتر فنی دست یافت.

در لیگ مسیریاب ساده، تیم IAUM4  از خراسان رضوی به مقام اول رسید، تیم های محققان جوان استان سیستان و بلوچستان و استان اردبیل به طور مشترک مقام دوم را به خود اختصاص دادند و تیم IAUM1  از خراسان رضوی به مقام سوم این دوره بسنده کرد.

در لیگ مسیریاب ویژه نیز تیم IAUM1 از استان خراسان رضوی، تیم ARITA از استان اردبیل و IAUM3 از خراسان رضوی در مکان های اول تا سوم ایستادند.

در لیگ اختراعات و ابتکارات دانش آموزی (بخش اختراع و محصول) تیم TERABYTE از تهران اول شد و تیم های 2PM البرز و محققان جوان سیستان و بلوچستان مکان های دوم و سوم را از آن خود کردند.

در لیگ اختراعات و ابتکارات دانش آموزی (بخش ایده)، تیم ROMO و تیم SAVERZ هر دو از استان البرز در مکان های اول و دوم قرار گرفتند.

در لیگ اختراعات و ابتکارات دانشجویی (بخش اختراع و محصول) تیم TV-VAV4 آذربایجان شرقی اول شد و SP فارس و IAUM1 خراسان رضوی دوم و سوم شدند.

در لیگ اختراعات و ابتکارات دانشجویی (بخش ایده)، تیم A فرهنگی اجتماعی سپاه آستارا اول شد و تیم B فرهنگی اجتماعی سپاه آستارا و بانک رفاه مدیریت آذربایجان غربی به عناوین دوم و سوم بسنده کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: