• پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-792-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در حاشیه کارگاه مرکز آموزش کارکنان دولت جهاددانشگاهی گیلان مطرح شد؛

شهرک های صنعتی یک سرزمین کلیدی برای تحرکات اقتصادی است

رئیس سازمان مدیریت دولتی کشور با بیان اینکه شهرک های صنعتی یک سرزمین بسیار کلیدی برای تحرکات اقتصادی است، گفت: شهرک های صنعتی می توانند جنبش صنعتی و موجی از اشتغال و درآمدزایی ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مرکز آموزش کارکنان دولت جهاد دانشگاهی استان گیلان کارگاه آموزشی سند چشم انداز توسعه ویژه مدیران و کارکنان شهرک های صنعتی استان را برگزار کرد.

آریامن قویدل، معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان در حاشیه برگزاری این کارگاه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مرکز آموزش کارکنان دولت این معاونت با توجه به نیازسنجی های به عمل آمده از شرکت ها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان مجری برگزاری دوره های آموزشی تخصصی شغلی، بدو خدمت، ضمن خدمت و... می باشد.

وی با اشاره به نقش مهم توسعه صنعت در توسعه اقتصاد جامعه، اضافه کرد: در همین راستا این مرکز اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی سند چشم انداز توسعه ویژه مدیران و کارکنان شهرک های صنعتی استان با حضور دکتر ملک اخلاق، رئیس سازمان مدیریت دولتی کشور نموده است.

قویدل از آمادگی این مرکز جهت برگزاری دوره مذکور برای کلیه دستگاه های اجرایی استان گیلان خبر داد.

دکتر اسماعیل ملک اخلاق، رئیس سازمان مدیریت دولتی کشور نیز در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه سند چشم انداز برای سازمان ها به نحوی طراحی آینده مطلوب برای آن سازمان است، اظهار کرد: سند چشم انداز به سازمان ها کمک می کند برای ارتقای جایگاه خود در آینده گام های مثبتی بردارند.

وی با اشاره به نقش مهم شهرک های صنعتی در کمک به جهش تولید و بهبود فروش و در نهایت رونق اقتصادی، افزود: شهرک های صنعتی در 31 استان کشور مستقر و هر کدام دارای وزن ملی هستند لذا همه آرزوی ما در سند چشم انداز شهرک های صنعتی گیلان، رسیدن به یک طراز ملی و قرار گرفتن در رده 5 استان برتر است.

مدرس کارگاه آموزشی سند چشم انداز توسعه شهرک های صنعتی گیلان، زمینه سازی برای رسیدن به یک جایگاه مطلوب را از طریق چشم انداز ممکن دانست و تصریح کرد: اگر کسی رویاهای بزرگ داشته باشد می تواند آینده خوبی بسازد لذا چشم انداز همان رویاهای ما برای آینده است. در واقع همه سازمان ها و شرکت ها در عرصه مدیریتی باید برای خودشان رویاهای بزرگ در عین حال دستیافتنی تعریف و براساس آن تلاش کنند.

ملک اخلاق با تاکید بر اینکه رویای شهرک های صنعتی استان برای رسیدن به یک جایگاه ملی باید رویای «گیلان برتر» باشد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی جامعه، شهرک های صنعتی نقش کلیدی در افزایش تولید و اشتغال و بهبود زندگی شهروندان دارند لذا هر چقدر شاهد تحرک شهرک های صنعتی باشیم، یک استان فعال در عرصه اقتصاد و معیشت خواهیم بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان شهرک های صنعتی را یک مجموعه علمی و حرفه ای دانست که از افزایش تولید و صادرات، ایجاد اشتغال و ارتقای سطح زندگی مردم منطقه پشتیبانی می کند و یادآور شد: شهرک های صنعتی می توانند جنبش صنعتی و موجی از اشتغال و درآمدزایی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه شهرک های صنعتی یک سرزمین بسیار کلیدی برای تحرکات اقتصادی است، خاطرنشان کرد: افزایش همکاری های منطقه ای بین استان ها، شکل گیری قطب های تولید و فروش، افزایش همکاری های خارجی جهت دستیابی به بازارهای خارجی، افزایش قدرت صادرات، ایجاد شبکه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی، شکل گیری مدیریت حرفه ای و بهبود کیفیت نیروی انسانی با جذب استعدادها از جمله مولفه های بسیار مهم در تدوین سند چشم انداز شهرک های صنعتی است.

ملک اخلاق داشتن استراتژی برای رسیدن به چشم انداز را ضروری دانست و متذکر شد: اجرای استراتژی به برنامه های عملیاتی از جمله پروژه نیاز دارد. استراتژی توسعه گیلان باید پیشرو و تهاجمی باشد لذا شهرک های صنعتی گیلان پروژه های جذب سرمایه گذار را عملیاتی کنند. حمایت از بخش خصوصی و هدایت سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در صنایع کوچک اولین اقدام است.

رئیس سازمان مدیریت دولتی کشور خواستار ورود مراکز علمی از جمله جهاد دانشگاهی به صحنه های کاری از سازمان های دولتی تا شرکت ها شد و گفت: دانشگاه ها می توانند از طریق قدرت مداخله علمی، مذاکره و متقاعدسازی، رصدگری فعال، تحلیل وضعیت و ارائه اندیشه های نو و کاربردی به سمت کارکردهای بهتر و مطلوب بروند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: