• یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-592-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت های کشور حاصل خودباوری و تلاش جوانان است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه پیشرفت های کشور در سال های اخیر حاصل خودباوری و تلاش همین جوانان است، گفت: جوانان ایرانی توانستند با تلاش خود تحولات شگرفی را در عرصه علمی و فناوری کشور به وجود آورند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، پروفسور بهمن مهری، چهره ماندگار ریاضی کشور در مراسم بزرگداشت زنده یاد علیرضا سایه بان، نخبه ریاضی شهرستان بندرانزلی که در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد، زنده یاد سایه بان را دارای استعداد منحصر به فرد دانست و اظهار کرد: مریم میرزاخانی اولین بانویی است که از کشورعزیزمان توانست جایزه نوبل ریاضی را به خود اختصاص دهد و یقینا اگر مرحوم سایه بان هم در قید حیات بود، جایزه نوبل می گرفت.

وی افزود: خواندن یک مقاله علمی مانند خواندن یک روزنامه نیست و علاوه بر دقت و حواس جمع، در فهم یک مقاله علمی باید زحمت بسیار کشید.

در ادامه سیدحسین دریابکی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی گفت: علیرضا سایه بان در مدت 19 بهار از عمرش توانست اثری نیک از خود برجای گذاشته و الگویی برای جوانان شهرستان و استان شود.

وی با اشاره به تجلیل از 300 دانش آموز نخبه انزلی توسط آموزش و پرورش انزلی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولی اساسی در معادلات دنیا، خودباوری و عزت را به روح جوانان ما دمید.

دریابکی با اشاره به اینکه پیشرفت های کشور در سال های اخیر حاصل خودباوری و تلاش همین جوانان است، تاکید کرد: جوانان ایرانی توانستند با تلاش خود تحولات شگرفی را در عرصه علمی و فناوری کشور به وجود آورند.

در ادامه مسعود اصفهانی، رئیس بنیاد علمی نخبگان گیلان با اشاره به اینکه برگزاری چنین مراسمی برای نخبگان از خواسته های بنیاد نخبگان است، اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین مراسمی صرفا تکریم از یک عزیز از دست رفته نیست بلکه رشد و پرورش امثال این استعدادهای مثال زدنی است.

وی با اشاره به وجود قابلیت های شایسته در بندرانزلی افزود: با تلاش همه جانبه مسئولان و با شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان علمی می توان امثال علیرضا سایه بان را به جامعه علمی کشور و دنیا معرفی کرد.

گفتنی است، علیرضا سایه بان در 6 بهمن 1357 به دنیا آمد. در سن 16 سالگی موفق به اخذ دیپلم شد و سپس در رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی پذیرفته شد؛ پس از گذراندن سال اول، علاوه بر تحصیل در رشته ریاضی به تحقیق فعالیت وسیعی در رشته کامپیوتر و برنامه ریزی آن مشغول شد و به تشویق و عنایت دکتر تابش ریاست دانشکده به تدریس کامپیوتر در دانشگاه پرداخت و در زمینه انتشار مقالات بین المللی در رشته ریاضی، طراحی و پیاده نمودن پروژه های مختلف در ارتباط با شرکت های کامپیوتری و ترجمه کتب بین المللی در رشته کامپیوتر همکاری مؤثر داشت و عضو فعال مجله ریاضی دانشگاه شریف بود. علیرضا سایه بان دانشجوی نخبه سال سوم ریاضی، روز سه شنبه 26 اسفندماه 1376هنگام بازگشت از نخستین همایش ریاضی دانشجویان کشور در جاده اهواز - اندیمشک در اثر سانحه تصادف به همراه 6 نخبه علمی دیگر کشور جان خود را از دست داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: