• سه شنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9510-893-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عرصه گردشگری سومین صنعت پردرآمد در دنیا محسوب می شود

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌وگردشگری مجلس با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، گفت: افزایش حدود ۱۲ درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی وگردشگری،رقم چشم‌گیری محسوب نمی‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، ذبیح‌الله نیکفر،نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، گفت: بر اساس لایحه بودجه ۹۶، رقمی نزدیک به ۷۸۱ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، افزود:متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش‌بینی شده به صورت 100 درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

نیکفر ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود 12 درصدی با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم‌گیری محسوب نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه‌ای برای سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درنظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، تصریح کرد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس تلاش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی،گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق 1404 جذب 20 میلیون گردشگر در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: