• دوشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9510-793-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هدف دشمنان حكومت بر فضای مجازی است

معاون صیانت و پیشگیری بازرسی كل ناجا با بیان اینکه هدف دشمنان حكومت بر فضای مجازی است، گفت: استكبار در فضای مجازی به دنبال افزایش استعمارگری خود است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، حجت الاسلام غلام حیدر حیدری، معاون صیانت و پیشگیری بازرسی كل ناجا در نشست فضای مجازی فرماندهی انتظامی استان گیلان فضای مجازی را یک فضای حقیقی دانست و اظهار کرد: زندگی با شهروندان بسیار در فضای مجازی جریان دارد.

وی با تاكید بر اینكه استكبار از این فضا به دنبال افزایش استعمارگری خود است، افزود: برخی از قدرت های جهان به دنبال برده داری نوین از این فضا هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینكه 45 میلیون از جمعیت ایران روزانه سه ساعت از اینترنت استفاده می كنند، گفت: تمام دنیا هر روز بروز رسانی می شود كه اگر ما خود را با شرایط هماهنگ نكنیم عقب می مانیم.

حجت السلام حیدری با تصریح براینكه نیروی انتظامی باید فعالیت بیشتری در سطح فضای مجازی داشته باشد، ادامه داد: نیروی انتظامی باید با هدف های مناسب و مدون گام های موثرتری در فضای مجازی بردارد.

معاون صیانت و پیشگیری بازرسی كل ناجا با تاكید بر اینكه نیروی انتظامی نباید فقط گزارش محور باشد و برای انجام دستور العمل ها فعالیت كند، اضافه كرد: برنامه ریزی برای فضای مجازی نیازمند تشكیل كارگروه فضای مجازی و مركز كنترل و فرماندهی برای این حوزه است.

وی با اشاره به اینكه فضای مجازی می تواند وسیله اطلاع رسانی اقدامات پلیس باشد، ادامه داد: این فضا باید از سوی مركز كنترل و فرماندهی فضای مجازی پلیس رصد شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینكه امروز فضای مجازی در امنیت اجتماعی نیز تاثیر گذار شده است، اضافه كرد: پلیس باید در مقابل شایعات فضای مجازی حرف برای گفتن داشته باشد.

معاون صیانت و پیشگیری بازرسی كل ناجا با تاكید بر اینكه بیشتر رسانه ها به دنبال جریان سازی هستند كه پلیس نیز نباید از این عرصه عقب بماند، خاطرنشان كرد: پلیس باید در مقابل جریان سازی های معاند نظام و امنیت داخلی و اجتماعی، آن ها را دچار جریان سوزی كند.

وی با بیان اینكه عصر حاضر، عصر انقلاب رسانه و اطلاع رسانی است، متذكرشد: موفقیت در گرو تغییر و نوآوری است.

این مقام انتظامی با تصریح براینكه افرادی كه به فضای مجازی وارد می شوند باید مراقب باشند، گفت: امروز همه شهروندان یک شهر، فعال رسانه ای هستند.

وی با یادآوری اینكه فضای مجازی نیاز به دیده بانی دارد، ادامه داد: پلیس در همه حال باید آماده خدمت گذاری به كاربران مجازی و شهروندان باشد.

حجت الاسلام حیدری با تاكید براینكه همه باید سواد رسانه ای خود را افزایش دهیم، ادامه داد: حضور در فضای مجازی نیازمند قدرت تولید محتوا و سرعت انتقال محتوا بوده كه موجب كاهش هزینه ها و در دسترس بودن می شود.

وی با بیان اینكه یكی از تجارت های دنیا فروش اطلاعات است، متذكرشد: با فعالیت در فضای مجازی، حوزه گسترده ای تحت فعالیت قرار می گیرد.

معاون صیانت و پیشگیری بازرسی كل ناجا با اشاره به اینكه نیروی انتظامی مسئول امنیت اجتماعی است، ادامه داد: هدف دشمنان حكومت بر فضای مجازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: