• شنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 959-592-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

توجه ویژه به استعدادها از ملزومات توسعه است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: توجه ویژه به استعدادها و اتکا به توانمندی های داخلی از ملزومات توسعه است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، دکتر حسین کامران زاده فومنی در سومین همایش تجلیل از پژوهشگران شهرستان فومن اظهار کرد: بسیار جای شگفتی و خوشحالی برای بنده بود، زمانی که آثار پژوهشگران فومنی را برایم فرستادند و من افتخار کردم که آخر فامیلی ام کامران زاده فومنی است.

مشاور وزیر بهداشت و درمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه توجه ویژه به استعدادها و اتکا به توانمندی های داخلی از ملزومات توسعه است و اینکه فومن در جایگاهی که بایسته است قرار ندارد و در رقابت با شهرهای همسایه عقب مانده است، افزود : البته ما از پیشرفت شهرهای مجاور خوشحالیم اما عقب ماندن فومن ما را نگران می کند.

وی در ادامه گفت: بنده از چند سال قبل با فعالیت های و تشکیل کانون فرهنگ و هنر آشنایی داشتم و هرگز تصور نمی کردم که چنین چیزی محقق شود. در مورد اولین همایش هم هیچ تصوری از تعداد پژوهشگران و محققان فومنی نداشتم، اما امروز بسیار خوشحالم که به واسطه این برنامه به دیدار شما نایل گشته و در خدمت شما همشهریان محترم هستم .

کامران زاده فومنی در ادامه و در بخش پایانی مراسم با تقدیم یکی از اشعار گیلکی خود به حضار سخنان خود را به پایان رسانید.

از نکات دیگر همایش تهیه چندین کلیپ زیبا و جالب از شهر فومن،گفتگوی دوستانه با نفرات برتر سال گذشته و پشت صحنه گفتگوی دوستانه با نفرات برتر سال قبل بود که به هیجان این مراسم به شکلی ویژه افزوده بود.

در انتهای این مراسم از همه 27 شرکت کننده در این همایش با اهدای لوح تقدیر به پاس شرکت در سومین همایش تجلیل از پژوهشگران شهرستان فومن، تقدیر به عمل آمد .

در بخش تالیف و ترجمه کتاب هیات داوران هیچ اثری را شایسته دریافت تندیس سومین همایش ندانسته و تنها به پاس قدردانی از زحمات پدیدآورندگان آثار به ترتیب حروف الفبا از آقایان دکتر میثم عفتی و دکتر سجاد گشتی و خانم مینو یوسفی تقدیر به عمل آمد.

در بخش پژوهش نیز هیات داوران به ترتیب حروف الفبا: دکتر فرانک پیشگر، دکتر سید امید گشتی و مینو یوسفی را به عنوان پژوهشگران برتر شهرستان فومن در سال 1395 انتخاب کرده و با اهدای لوح و تندیس پژوهشگر برتر سومین همایش از آنان تقدیر به عمل آمد.

از نکات جالب توجه این مراسم اهدای لوح و تندیس توسط دبیران بازنشسته فومن به پژوهشگران برتر بود، که حسین ذره بین، رسول بزرگی ، باستی و نعمت زاده دبیران بازنشسته ای بودند که در بخش اهدای لوح و تندیس حضور داشته و زینت بخش این همایش بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: