• شنبه ۲۰ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 959-1293-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لغو روادید با کشورهای مسلمان رونق گردشگری حلال را به دنبال دارد

رییس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه نباید فراموش کرد که لغو روادید با کشورهای مسلمان می‌تواند رونق در عرصه گردشگری حلال را رقم بزند، گفت: امنیت ایران اسلامی و وجود جاذبه های معنوی  تاثیر بسزایی در جذب گردشگر دارد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تقویت عرصه گردشگری حلال در کشورمان، اظهار کرد: برای ایجاد رونق در این حوزه و دستیابی به جایگاه برتر میان کشورهای اسلامی نیازمند اتخاذ و اجرای برنامه‌های توسعه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در طول سالیان گذشته اصول و مبانی گردشگری حلال را رعایت کرده، افزود: باید استانداردها و دستورالعمل‌های تدوین شده در این خصوص هر چه زودتر از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تاسیسات گردشگری ابلاغ شود تا بتوان به مبانی جهانی گردشگری حلال نزدیک‌تر شد.

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن تاکید بر اینکه امروزه فضای خوبی در بخش صنعت گردشگری کشور به وجود آمده و ایجاد رونق در گردشگری حلال می‌تواند دستاورد مناسبی در این عرصه تلقی شود، گفت: بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴ باید به پذیرش بیست میلیون گردشگر دست یابیم لذا سهم گردشگری حلال نیز در این بخش باید به طور مناسب تعریف شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه موضوع برجام و رفع برخی از موانع برای حضور گردشگران خارجی در ابهام قرار دارد، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی تلاش مستمری برای جذب گردشگران کشورهای منطقه و مسلمان شود که این مهم باید در مقوله گردشگری حلال تعریف شود.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کرد که لغو روادید با کشورهای همسایه و مسلمان می‌تواند رونق در عرصه گردشگری حلال را رقم بزند، اظهار کرد: خوشبختانه امنیت ایران اسلامی و وجود جاذبه های معنوی می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب گردشگر داشته باشد.

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون سهم کشورمان از اقتصاد گردشگری حلال قابل قبول نیست و عوامل مختلفی در این خصوص تاثیر گذاشته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: