• شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 958-1392-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

از سوی انتشارات جهاددانشگاهی گیلان؛

کتاب «جبر خطی عددی» منتشر شد

از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان گیلان کتاب «جبر خطی عددی» تالیف دکتر داود خجسته سالکویه منتشر شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان گیلان کتاب «جبر خطی عددی» تالیف دکتر داود خجسته سالکویه منتشر شد.

دکتر داود خجسته در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه بررسی بسیاری از مباحث در شاخه های مختلف علوم و مهندسی منجر به حل مسائل مختلف در جبر خطی با ابعاد بزرگ می شود، اظهار کرد: از مهمترین مسائل حل دستگاه معادلات خطی مسئله مقدار ویژه و مسئله کمترین توان های دوم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان کتاب مذکور را گزیده ای از روش ها و الگوریتم های عددی در جبر خطی دانست و افزود: کتاب «جبر خطی عددی» مطابق با سرفصل درس «جبر خطی عددی» دوره کارشناسی تهیه و تنظیم شده و مشتمل بر 6 فصل است.

وی فصل اول کتاب را مروری بر پیش نیازها دانست و تصریح کرد: فصل دوم به مباحث مربوط به ضرب داخلی و نرم اختصاص داده شده است. فصل سوم نیز به معرفی چند الگوریتم مربوط به حل دستگاه معادلات خطی می پردازد.

مولف کتاب «جبر خطی عددی» با بیان اینکه معرفی مقدار ویژه و مبانی نظری آن در فصل چهارم آمده است، خاطرنشان کرد: فصل پنجم به معرفی چند روش تکراری ایستا برای حل دستگاه معادلات خطی اختصاص داده شده است و سرانجام در فصل ششم به مسئله کمترین توان های دوم اشاره می کند.

دکتر خجسته با اشاره به بیان ساده و روان کتاب، گفت: در پایان هر فصل کتاب تعدادی تمرین مطابق با مباحث همان فصل گنجانده شده است که حل آنها می تواند به دانشجو در درک مفاهیم همان فصل کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: