• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-28989-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

مراکز درمان تامین اجتماعی امن ترین پناهگاه بیمه شدگان است

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان گیلان گفت:  مراکز درمان تامین اجتماعی امن ترین پناهگاه بیمه شدگان برای دریافت خدمات درمانی با کیفیت و رایگان است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، محمدحسین شهدی نژاد به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در نشست با خبرنگاران گفت: درمان تامین اجتماعی امن ترین پناهگاه بیمه شدگان برای دریافت خدمات درمانی با کیفیت و رایگان است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان ۱۳ مرکز درمانی وجود دارد، افزود: در سال گذشته در بخش درمان مستقیم ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است که از این مقدار ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارو و ۱۲ میلیارد تومان هزینه مصرفی بیمه شدگان بوده است .

شهدی نژاد افزود: در بخش درمان غیرمستقیم در سال گذشته ۳۳۰ میلیارد تومان برای خرید خدمات در استان گیلان هزینه شده است .

شهدی نژاد ا اشاره به اینکه در استان گیلان در سال گذشته ، 81هزار و ۵۰۰ بستری در تنها بیمارستان تامین اجتماعی داشته ایم افزود: از این تعداد ۹ هزار و ۱۵ عمل جراحی صورت گرفته است .

وی گفت: در جراحی مغز و اعصاب ۳۴ درصد رشد، در جراحی چشم ۱۵ درصد، در بخش زنان ۱۴ درصد و در بخشجراحی عمومی ۱۹ درصد رشد داشته ایم .

شهدی نژاد در ادامه استقرار نسخه الکترونیکی را یکی از بهترین کارهای صورت گرفته در بحث درمان دانست و افزود:  بیمه شدگان  در  مراکز تامین اجتماعی بدون نیاز به دفترچه می توانند کل خدمات را به صورت الکترونیک دریافت کنند .

وی در ادامه گفت: بیش از ۷۰ هزار پرونده بیماران مزمن به صورت الکترونیکی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان برای ۴ گروه از بیماران دیابتی، فشارخون، بیماری‌های قلبی و عروقی و اعصاب و روان تشکیل شده است .

وی یادآور شد: در ارجاع داخلی به طور میانگین ماهیانه حدود ۳۰۰۰ بیمار توسط پزشکان متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی ویزیت می‌شوند .

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان گیلان، اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ، دریافت مجوز ساخت و راه‌اندازی بخش قلب و آنژیوگرافی، خرید و راه‌اندازی دستگاه دیالیز پرتابل، راه‌اندازی سی تی اسکن ۱۶ اسلایس در بیمارستان حضرت رسول اکرم را از جمله دستاوردهای مهم در حوزه درمان معرفی کرد .


انتهای پیام