• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 984-394-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

صعود 15 کوهنورد گیلانی به اورست کوچک

مسئول کارگروه هیمالیانوردی گیلان، از اعزام کوهنوردان گیلانی به قله 5047 متری کازبک خبرداد و گفت: 15 کوهنورد گیلان 9 آقا و 6 خانم 7 تیر ماه سال جاری برای صعود به اورست کوچک اعزام می شوند.

حسن شکوری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه گیلان، از اعزام کوهنوردان گیلانی به قله 5047 متری کازبک خبرداد و اظهار کرد: 15 کوهنورد گیلان 9 آقا و 6 خانم 7 تیر ماه سال جاری برای صعود به قله 5047 متری کازبک که به اورست کوچک معروف است، اعزام می شوند.

این هیمالیانورد گیلانی و مسئول کارگروه هیمالیانوردی استان با بیان اینکه این صعود حدودا 9 روز به طول می انجامد، افزود: کارگروه هیمالیانوردی از پاییز سال 96 با هدف تشکیل یک تیم حرفه‌ای از کوهنوردان گیلانی جهت صعود‌های سراسری و برون مرزی فعالیت هایی را برنامه ریزی کرد و در این راستا از بین 80 شرکت کننده در اردوهای تمرینی، 15 نفر برای صعود به قله کازبک انتخاب شدند که البته این صعود برنامه نهایی این تیم نیست.

وی در خصوص محتوای اردوهای تمرینی کارگروه هیمالیانوردی گفت: اردوهای فنی سنگ‌نوردی، برف و یخ، دماوند، سبلان، توچال و... از جمله برنامه های آموزشی و اجرایی کارگروه هیمالیانوردی در طول تمرین ها بوده است.

گفتنی است؛ قله کازبک معروف به «اورست کوچک» به ارتفاع 5047 متر، سومین قله بلند در گرجستان، هفتمین قله بلند در رشته کوه های قفقاز و دومین کوه بلند در قاره اروپا بعد از البروس است.


انتهای پیام