• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-34689-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

رونق گردشگری روستایی مانع زمین فروشی می شود

استاندار گیلان گفت: رونق گردشگری روستایی مانع زمین فروشی و مهاجرت روستائیان می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، مصطفی سالاری عصر امروز در حاشیه برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در روستای گیلده شهرستان شفت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهداف این جشنواره‌ها افزود: گردهمایی مردم در اوقات فراغت و تبلیغ یک محصول ویژه مربوط به آن منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هر یک از مزیت‌ها و ظرفیت‌های استان می تواند موضوع جشنواره‌ها باشند، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی اولیه صورت‌گرفته، امسال در شهرها و روستاهای استان گیلان با موضوعات مختلف همچون تولیدات استان یا مراسم‌های فرهنگی سنتی و آداب محلی شاهد برگزاری جشنواره‌ها خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با برگزاری جشنواره‌ها مراسم‌های قومی و فرهنگی و محصولات استان را به مردم ایران و دیگر کشورها معرفی می‌کنیم.

وی حضور مردم در این جشنواره‌ها را جذابیتی برای رونق و توسعه بخش گردشگری دانست و گفت: مردم از اقصی نقاط کشور می‌توانند به واسطه حضور در جشنواره‌ها از خدمات اقامتی و گردشگری منطقه نیز بهره ببرند.

 استاندار گیلان خاطرنشان کرد: حضور گردشگران در روستاهای گیلان برای استفاده از برنامه‌های جشنواره باعث برنامه‌ریزی درست رونق اشتغال و درآمدزایی برای روستاییان و جلوگیری از زمین فروشی و مهاجرت روستائیان می‌شود.

انتهای پیام