• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-33889-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی خبر داد:

کشف و ضبط 122 اصله درخت قاچاق در کیاشهر

فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان بندرانزلی از کشف و ضبط 122 اصله درخت قاچاق با وزنی بالغ بر پنج تن در کیاشهر خبر داد.

سرهنگ محمدعلی پورتقی در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد: مرزبانان سخت کوش و پرتلاش در پاسگاه مرزی دریایی کیاشهر روز گذشته پس از یک هفته تلاش شبانه روزی و مراقبت از منطقه جنگلی در سه کیلومتری حوزه شرق پاسگاه، موفق شدند فردی که در حال قطع درختان جنگلی و از بین بردن منابع طبیعی آن منطقه بوده را دستگیر کنند.

وی افزود: این متهم ۱۲۲ اصله درخت را قطع کرده بود و توسط وانت پیکان قصد جابجایی محموله را داشت که توسط مرزبانان محموله توقیف، متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان بندرانزلی برآورد وزنی محموله را بالغ بر پنج  تن اعلام و خاطرنشان کرد: طی سال جاری با توجه به تلاش های صورت گرفته توسط مرزبانان در مجموعه پایگاه دریابانی بندرانزلی، کشفیات محموله های چوب جنگلی قاچاق به نسبت سال گذشته بیش از ۹۴ درصد افزایش داشته که می طلبد مسئولین منابع طبیعی نیز نسبت به این مسئله توجه جدی و کافی داشته باشند.

سرهنگ پورتقی در پایان با اعلام آمادگی کامل نسبت به همکاری با منابع طبیعی جهت مبارزه با قاچاقچیان چوب که به جنگل ها آسیب می زنند، تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم جلوی تخریب منابع طبیعی را بگیریم.


انتهای پیام