• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-10489-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

نماینده ولی فقیه در گیلان:

سازمان‌های دولتی باید به معلولان توجه داشته باشند

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : سازمان‌های دولتی همان‌گونه که به بخش‌های مختلف جامعه خدمت‌رسانی می‌کنند باید به معلولان توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با اعضای انجمن نابینایان و کم‌بینایان استان با اشاره به اینکه معلولان به‌ویژه روشندلان نیازی به ترحم ندارند اظهار کرد: معلولان بخشی از آحاد جامعه هستند.

وی ادامه داد: نباید نگاه ترحم‌آمیز نسبت به معلولان به‌ویژه روشندلان داشته باشیم و این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است.

امام جمعه رشت، خواستار تقویت انجمن‌های مردم‌نهاد در راستای ارائه خدمت به معلولان شد و افزود: سازمان‌های دولتی همان‌گونه که به بخش‌های مختلف جامعه خدمت‌رسانی می‌کنند باید به معلولان توجه داشته باشند.

فلاحتی با بیان اینکه مردم گیلان بلندمنش، خوش‌فکر و دارای همت بلند هستند، تصریح کرد: بسیاری از خیران گیلانی ایثار می‌کنند و باید آنها را در این مسیر تشویق کرد.

وی، شفاف‌سازی را از امور مهم در اعتمادسازی عنوان کرد و متذکر شد: مردم با مشاهده خدمت‌رسانی نهادها به اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند، تلاش بیشتری در این مسیر انجام می‌دهند.

ارائه مشاوره ژنتیکی به نابینایان و کم بینایان گیلان

رئیس سازمان بهزیستی گیلان نیز در دیدار مذکور گفت: فعالیت بهزیستی در راستای حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی و معلولان است.

محمدرضا پارسی به پوشش ۴۰ هزار نفر معلول توسط بهزیستی گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد ۴ هزار و ۲۰۰ نفر نابینا و کم بینا زیر پوشش بهزیستی استان هستند.

وی از اجرای طرح مشترک بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی به منظور ارائه خدمات مشاورزه ژنتیکی به نابینایان و کم بینایان گیلان خبر داد و بیان کرد: بخشی از نابینایی‌ها وراثتی است و طرح مذکور در راستای آگاهی‌رسانی به نابینایان و کم بینایان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی گیلان با اشاره به ارتباط خیران با انجمن‌های مردم‌نهاد، تصریح کرد: انجمن‌های مردم‌نهاد برای ارائه خدمت بهتر به معلولان نیازمند حمایت مسئولان هستند.


انتهای پیام