• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-39689-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار گیلان تاکید کرد:

لزوم پایبندی به قانون اساسی و گام برداشتن در راستای احقاق آن

استاندار گیلان گفت: همه باید به اصول قانون اساسی پایبند باشیم و در راستای احقاق آن گام برداریم .

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در نشست حقوق شهروندی کودک بر جامعه ی توسعه‌گرا به منظور معرفی اولین منطقه آزاد دوستدار کودک که در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های این منطقه برگزار شد، با بیان اینکه حقوق شهروندی مسئله‌ای اساسی و مهم است، گفت: باید در گام اول برای شروع کار تحقیق و برنامه‌ریزی شود .

وی با تاکید بر اینکه نباید به دنبال حوزه‌های معلول رفت، خاطرنشان کرد: از بخش‌های اجرایی انتظار می‌رود اصول قانون اساسی را کامل و حداکثری اجرا کنیم .

سالاری افزود: بخش اجرایی باید پاسخگو باشد و این پاسخگویی با آزادی بیان مردم عملی شود تا مردم بدون هیچ تبعیضی بتوانند نقد کنند .

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از وظایف امروز رسانه است تا این فریضه دینی را به صورت جدید عملی کنند و آنان باید بتوانند آزادانه نقد کنند و مستقل و آزاد فعالیت کنند .

وی با بیان اینکه نظارت بر کار مسئولین زیرساخت‌هایی لازم دارد که قانون اساسی پیش‌بینی کرده است، گفت: با اجرا شدن فصل سوم قانون اساسی به درستی تمامی انتظارات ما برآورده می‌شود .

وی با اشاره به اینکه قانون اساسی یکی از مسائل جدی جامعه امروز است، تشریح کرد: همه باید با پایبندی به اصول آن در راستای احقاق آن گام برداریم .

استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه اصول قانون اساسی به درستی تضمین کرده اگر این قسمت‌ها را انجام دهیم با نظارت مردم و آزادی برای آنها، بقیه بخش‌ها نیز فراهم می‌شود، خاطر نشان کرد: برای اجرای اصول فصل سوم قانون اساسی نیاز به همت جمعی وجود دارد تا صاحب نظران و اندیشمندان از فضای بهتری برخوردار باشند .

سالاری با اعلام آمادگی نسبت به اجرایی کردن تصمیمات دولت در راستای حقوق شهروندی، تاکید کرد: باید این گونه نشست‌ها زمینه‌ساز بهبود تدریجی عملکرد و رفع نواقصمان باشد.انتهای پیام