• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-38589-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

استاندار گیلان:

حمایت از ورزش‌های همگانی در راستای توسعه ورزش‌های قهرمانی است

استاندار گیلان حمایت از ورزش‌های همگانی را در راستای توسعه ورزش‌های قهرمانی دانست و گفت: ورزش‌های همگانی و خانوادگی نشاط اجتماعی را در جامعه ترویج می‌کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در جمع هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی از استان‌های مختلف کشور در ارتفاعات اسالم شهرستان تالش با قدردانی از حرکت اجتماعی و ارزشمند هیئت‌های کوهنوردی که با رویکرد حفاظت از محیط زیست کوهستانی در این مسیر گام برمی‌دارند، گفت: جنبه‌ی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در کنار ترویج رشته ورزشی کوهنوردی بسیار حائز اهمیت است .

وی با بیان اینکه هر قشری با یک شیوه به حفاظت از منابع طبیعی و زیست محیطی می‌پردازد، افزود: پیمایش کوهستان‌ها با هدف ارزشمند پاکیزگی جنگل می‌تواند برای مردم الگو و اثرگذار باشد .

نماینده عالی دولت در گیلان کوهنوردان را پیام‌رسان حفاظت از طبیعت خدادادی دانست و اظهار کرد: هر انسانی می‌تواند با یک حرکت انسان‌دوستانه پیام خود را در بخش‌های مختلف بویژه عرصه‌های زیست محیطی به مردم اعلام کند .

وی بر ضرورت ترویج و تداوم حرکت‌های مردمی در راستای مسائل زیست محیطی تاکید کرد و گفت: این اقدام‌ها باعث می‌شود تا جوانان با انگیزه‌ای بالا در موضوع‌های مختلف به صورت پررنگ نقش‌آفرینی کنند و پیام‌رسان خوبی برای جامعه باشند .

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مسئولان زمینه‌ساز حمایت از هیئت‌های ورزشی هستند، اضافه کرد: هر بخشی که جوانان و ورزشکاران به صورت علاقمندانه حضور پرشور دارند با ایجاد امکانات مختلف به ویژه در ورزش‌های قهرمانی از آنان حمایت می‌کنیم.

گفتی است؛پیمایش جنگل با رویکرد حفاظت از محیط زیست کوهستانی و مبارزه با مواد مخدر برای سومین سال متوالی با حضور هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی از استان‌های مختلف کشور در ارتفاعات اسالم شهرستان تالش به میزبانی هیئت کوهنوردی استان گیلان برگزار شد .

211 نفر از کوهنوردان از استان‌های خوزستان، گیلان، تهران، اردبیل، بوشهر، اصفهان، فارس، هرمزگان، خراسان رضوی و کهکیلویه و بویراحمد مسافت حدود 40 کیلومتری مسیر جنگلی خلخال در استان اردبیل به ارتفاعات اسالم در استان گیلان را با شعار جهانی «مبارزه با کیسه‌های پلاستیکی» به مدت 2 روز پیمودند .

گردهمایی کوهنوردان از استان‌های مختلف در سال 95 از مسیر زنجان به گیلان، در سال 96 از مسیر قزوین به گیلان و در سال جاری از مسیر اردبیل به گیلان برگزار شد.


انتهای پیام