• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-38489-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان خبر داد:

پیش‌بینی سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور آستارا

رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان از پیش بینی سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور آستارا خبر داد .

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر صادقی در جریان سفر خود به بندر مرزی آستارا و دیدار با فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور آستارا یکی از مراکز دانشگاهی فعال در استان گیلان است .

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌هایی که توسط دانشگاه پیام نور گیلان انجام گرفته است برای این دانشگاه سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی پیش بینی شده است .

صادقی، اضافه کرد: در صورت صدور مجوز نهایی از ظرفیت های دانشگاه پیام نور آستارا بیش از پیش استفاده خواهد شد .

یونس رنجکش، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در ادامه این نشست، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور یک ظرفیت خوب برای پذیرش دانشجویان خارجی در این شهرستان مرزی است .

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم با فعال کردن رشته های مورد نیاز و بازاریابی صحیح در حوزه تولید و صادرات علم زمینه‌های پویایی بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی را فراهم کنیم .

رنجکش اضافه کرد: شهرستان آستارا با توجه به نزدیکی به کشور جمهوری آذربایجان و تسهیلاتی که جمهوری اسلامی ایران در زمینه برداشتن ویزا برای اتباع این کشور همسایه فراهم کرده است مزیت‌های خوبی برای جذب دانشجویان کشور همسایه دارد .

وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور به عنوان تنها دانشگاه دولتی در آستارا است که هم اکنون در رشته‌های مختلف تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد و در کنار آن می‌تواند پذیرای دانشجویان خارجی باشد .

فرماندار آستارا در بخش پایانی سخنان خود، خواستار تنوع بخشی به رشته‌های مورد نیاز در بازار داخلی و بازار کشور همسایه و همچنین کیفیت بخشی به خدمات آموزشی در این دانشگاه شد.


انتهای پیام