• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-37589-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

به مناسبت دهه كرامت؛

همایش تجلیل از امامزادگان و بقاع متبركه گیلان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان از برگزاری همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبركه به مناسبت دهه كرامت خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان ، محمد قاسم‌پور از آغاز برنامه‌های دهه كرامت در این استان خبر داد و گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان کانون‌های توحید، خداپرستی و توسل هستند که باید مورد توجه و تکریم مردم قرار گیرند .

وی افزود: دهه کرامت و روز ۵ ذی القعده که در تقویم رسمی کشور به روز تجلیل امامزادگان نامگذاری شده است فرصت مغتنمی است برای اعتلای فرهنگ زیارت و تکریم سلاله پاک رسول خدا(ص) که باید قدر آن را دانسته شود و از این مراكز فرهنگی و دینی بیشترین بهره‌برداری صورت پذیرد .

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان، ادامه داد: در همین راستا در سطح بقاع متبرکه استان از ۲۴ تیرماه که مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا سوم مردادماه جاری که مصادف با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، ویژه برنامه‌های دهه کرامت نیز در این ایام مبارك برگزار می‌شود که از جمله شاخص‌ترین آنها می‌توان به برگزاری ویژه برنامه روز دختر و تجلیل از بانوان محجبه که امسال این برنامه همزمان با هفته عفاف حجاب است و همچنین ۲۸ تیرماه همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبركه گیلان كه در آستان مقدس آقاسیدجلال الدین(ع) اشرف برگزار خواهد شد .

قاسم‌پور همچنین با اشاره به برنامه‌های همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبركه، گفت: در این مراسم از هیئت امناء، خادمین، مدیران مراکز فرهنگی و قرانی و خیرین مسجدساز و بقعه‌ساز بصورت منتخب و نمادین تقدیر و تجلیل خواهد شد .

وی همچنین با اشاره به اجرای ۱۳ برنامه در سطح شهرستان‌های استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از امامزادگان هر شهرستان نیز با محوریت بقاع متبرکه و توسط ادارات اوقاف هر شهرستان برگزار خواهد شد .

قاسم‌پور، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان استقبال از خادمین حرم رضوی(کاروان زیرسایه خورشید)، سخنرانی، مولودی خوانی و اهداء جوایز در بقاع متبركه را از دیگر برنامه‌های این دهه عنوان کرد.


انتهای پیام