• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-47689-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

کمک یک میلیارد تومانی نیکوکاران گیلانی به ایتام

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان،گفت: حامیان و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان حدودیک میلیارد تومان به‌صورت نقدی به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردندکه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۵۰درصد افزایش داشته است .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا جواد زاده، با قدردانی از کمک‌های مردم نوع‌دوست استان به ایتام و فرزندان محسنین گفت: ‌مشکلاتی مانند مسکن،‌ پوشاک،‌ تغذیه،‌ مسائل آموزشی و بهداشتی از جمله مواردی است که اقشار آسیب‌پذیر به‌ویژه ایتام و فرزندان محسنین در آن به‌شدت نیازمند مساعدت دستگاه‌ها و خیران هستند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر پنج هزار یتیم و هفت هزار فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند افزود:  ۲۸ هزار نیکوکار حمایت این ایتام و فرزندان محسنین را به عهده‌ دارند که کمک‌های خود را به‌ صورت نقدی و غیر نقدی به ‌حساب آن‌ها واریز می‌کنند.

جواد زاده با اشاره به افزایش ۴۵درصدی کمک‌های نیکوکاران به ایتام و فرزندان محسنین در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه ضیافت الهی سه هزار و ۲۵۵نیکوکار ، حامی هزار و ۸۰۰یتیم و هزار و ۵۰۰فرزند محسنین شدند و این درحالی است که دوهزار نفر از فرزندان محسنین هنوز فاقد حامی هستند که خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰هزار تومان درماه از آن ها حمایت کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان افزود: حامیان و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان حدود یک میلیارد تومان به‌صورت نقدی به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند .

وی برپایی صد سفره افطاری با مشارکت خیران در استان، توزیع هزار و ۳۵۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان، اهداء هزار و ۵۰۰سبد غذایی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را ازجمله برنامه‌های ماه مبارک رمضان عنوان کرد و ادامه داد: اجرای۱۷۴ مورد طرح مفتاح الجنه ، اجرای برنامه شوق دیدار و ملاقات گروهی و انفرادی هزار نفر از حامیان با ایتام از دیگر برنامه‌هایی است که در ماه مبارک رمضان اجرا شد .


انتهای پیام