• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-46889-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان خبر داد:

برپایی نمایشگاه پوستر با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» در رشت

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان گفت:  همزمان هفته حقوق بشر آمریکایی نمایشگاه پوستر با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» از 9 تا 14 تیر در نگارخانه مارلیک رشت برگزار می‌شود.

سرهنگ رسول جلایی در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان این‌که از 6 تا 12 تیر به عنوان هفته افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است، اظهار کرد: این هفته فرصتی برای نمایان شدن چهره منحوس آمریکا در جهان است.

وی با اشاره به حوادث تلخ و تروریستی این هفته، تصریح کرد: ششم تیرماه سال 60 سوء قصد نافرجام به مقام معظم رهبری، هفتم تیرماه سال 60 بمب‌گذاری و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 یار صدیق انقلاب اسلامی، هشتم تیرماه سال 60 ترور و به شهادت رساندن شهید محمد کچونی رئیس زندان اوین، یازدهم تیرماه سال 60 ترور و به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی(ره) نماینده امام (ره) و امام جمعه یزد و دوازدهم تیرماه سال 67 شلیک مستقیم موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی و شهادت تمامی 290 مسافر و خدمه از جمله 66 کودک و 53 زن از حوادث تلخ و تروریستی این هفته است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان ادامه داد: این هفته فرصتی است تا حقوق بشر آمریکایی که از شعارهای رایج آمریکایی‌هاست که با این شعارها در جهان جنایت می‌کنند و به بهانه این شعار حقوق انسان‌ها را در جهان تضیعع و در امور حقوق مردم دخالت می‌کنند را معرفی کنیم.

جلائی در ادامه با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان در این هفته یادآور شد: همزمان با این هفته نمایشگاه پوستر با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» از 9 تا 14 تیر در نگارخانه مارلیک رشت برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 30 قطعه پوستر از جنایات آمریکا در جهان و جنایاتی که در 40 ساله انقلاب علیه مردم ایران نموده است به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان برگزاری مسابقات فرهنگی، پخش فیلم کوتاه با عنوان «این جنگ، تحمیلی نیست» با موضوع جانبازان شیمیایی و محیط زیست و پخش مستند گزارشی با عنوان 655 از برنامه‌های پیش بینی شده در این هفته است.

 

 

 


انتهای پیام