• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-46389-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

واریز 10 هزار میلیارد ریال به حساب شهرداری های گیلان

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: از ابتدای تاریخ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان واریز شده است.

جواد انوری در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد: از ابتدای تاریخ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در نیمه دوم سال 87 تا پایان سال 96 نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان گیلان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با بیان اینکه بیش از 2 هزار میلیارد ریال از مالیات مربوط به سال 96 بوده است، تصریح کرد: در سال 1396 بالغ بر 71 میلیارد ریال در بخش مالیات های مستقیم و بیش از 48 میلیارد ریال از وصولی مالیات های غیر مستقیم نیز به مودیان مالیاتی استرداد شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه اظهارنامه مالیاتی صرفا به صورت الکترونیکی اخذ می شود، از فعالان اقتصادی خواست با توجه به الزام کد اقتصادی برای ارسال الکترونیکی اظهارنامه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، هرچه سریع تر برای دریافت کد اقتصادی خود از ادارات امور مالیاتی اقدام کنند.

این مقام مسئول، با اشاره به روزهای پایانی خرداد که آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی مشاغل می باشد، خاطرنشان کرد: در جهت تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی به مودیان مالیاتی، ساعت کاری ادارات امور مالیاتی روزهای 27 لغایت 31 خرداد تا ساعت 20 می باشد.

انوری یادآور شد: ارائه اظهارنامه مالیاتی صرفا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه «www.tax.gov.ir» می باشد و مودیان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات امور مالیاتی مراجعه و یا با شماره تلفن 1526 تماس حاصل کنند.


انتهای پیام