• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-45489-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

فرماندار شفت خبر داد:

تجهیز نقاط حادثه خیز شفت به دوربین‌های حفاظتی

فرماندار شفت با اشاره به این‌که تجهیز نقاط کلیدی و حادثه خیز شهرها و روستاهای شهرستان شفت به دوربین‌های حفاظتی یکی از زیرساخت‌های مهم برای ارتقای امنیت شهروندان و گردشگران است، افزود: شهردارن و دهیاران با همکاری دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم را انجام و گزارش دهند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در نشست شورای ترافیک و ستاد خدمات تسهیلات سفر با اشاره به این‌که در سال‌های اخیر خدمات ارزنده‌ای توسط  دولت در این شهرستان انجام شده است اظهار کرد: شفت تنها شهرستان کمتر توسعه یافته گیلان است و برای جبران عقب ماندگی‌های انباشته شده عمرانی، نیازمند نگاهی ویژه می‌باشد که این موارد در اصلاح و به روزرسانی سند توسعه شهرستان شفت مورد توجه قرار گرفت .

وی با بیان این‌که مدیران باید از تمام ابزارها برای ارتباط با مردم و افکار عمومی بهره‌گیری نمایند افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان شفت خدمات دولت را اطلاع رسانی کنند .

فرماندار شفت با اشاره به این‌که قدمت بیشتر راه‌های این شهرستان به بیش از 20 سال پیش باز می‌شود و هم اکنون نیازمند اصلاح و بازنگری است گفت: هرچند که شاخص توسعه آسفالت در شفت نسبت به میانگین استانی بالاتر است اما بسیاری از استانداردهای راهسازی و ایمن سازی راه‌ها در این شهرستان رعایت نشده است و این موضوع سبب تضییع حقوق شهروندان می‌شود .

رییس شورای ترافیک شفت با بیان این‌که میزان ورود گردشگران به این شهرستان سیاحتی و زیارتی در آستانه عید سعید فطر و آغاز فصل تابستان افزایش خواهد یافت ادامه داد:‌ بخشداران با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای نسبت به شناسایی مسافرکاشانه‌های غیرمجاز اقدام و صاحبان این مشاغل را برای دریافت مجوزهای لازم به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی نمایند تا زمینه فعالیت قانون‌مند این قشر از جامعه و آسایش مسافران فراهم شود .

وی با اشاره به این‌که تجهیز نقاط کلیدی و حادثه خیز شهرها و روستاهای شهرستان شفت به دوربین‌های حفاظتی یکی از زیرساخت‌های مهم برای ارتقای امنیت شهروندان و گردشگران است، افزود: شهردارن و دهیاران با همکاری دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم را انجام و گزارش دهند .

محسنی با بیان این‌که جلسات فرعی شورای ترافیک باید تا پایان فصل تابستان هر دو هفته یک بار در بخشداری‌های مرکزی و احمدسرگوراب تشکیل و اقدامات انجام شده به فرمانداری منعکس شود گفت: راهداری، محیط زیست و دهیاران برای پاکسازی محورهای مواصلاتی و حاشیه رودخانه‌ها برنامه‌ای مدون آماده کنند .

وی در ادامه طرح ایجاد مراکز خدمات بین راهی روستایی را یکی از طرح‌های استاندار گیلان برشمرد و یادآور شد: جانمایی این مراکز انجام شده و مختصات جغرافیایی آن تعیین شده است و مشکلی بابت تغییر کاربری زمین‌های مذکور وجود ندارد و در این زمینه شهرداران و بخشداران می‌توانند علاقه مندان را شناسایی و برای کسب اطلاعات بیشتر به دستگاه‌های ذیربط معرفی کنند .

محسنی با اشاره به این‌که ساخت پل سیاهمزگی یکی از مطالبات ساکنان شریف این منطقه گردشگری است خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه به پیمانکار ابلاغ شده است و اداره راه و شهرسازی باید اقدامات لازم برای تسریع در کار را فراهم کند .

وی بر احداث پارکینگ امامزاده اسحاق و اجرای طرح سنگ فرش صحن و محوطه بقعه در سال جاری تاکید کرد و گفت: راه اندازی بازارچه‌های سنتی در مسیرهای گردشگری مورد توجه قرار گیرد .


انتهای پیام