• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-44689-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

عابران پیاده و موتورسیكلت سواران بیشترین افراد درگیر با تصادفات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: عابران پیاده و موتورسیكلت سواران قانون گریز بیشترین افراد درگیر با تصادفات هستند.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه گیلان، در تشریح این خبر اظهار کرد: بر اثر بر خورد یک دستگاه خودرو پراید با عابر پیاده در بخش لشت نشاء و تصادف خودرو پراید 111 با موتورسیكلت در شهرستان بندر انزلی، عابر پیاده 75 ساله و راكب موتورسیكلت 85 ساله جان خود را از دست دادند.

این مقام انتظامی عابران پیاده و موتورسیكلت سواران قانون گریز را بیشترین افراد درگیر با تصادفات در كلیه شهرستان‌های استان گیلان برشمرد، و افزود: عدم توجه كافی به جلو از سوی رانندگان كه ناشی از عجله و شتاب بی مورد است، بیشترین علت بروز چنین حوادث رانندگی است.

سرهنگ محمدی عكس العمل ضعیف جسمانی افراد كهنسالی را كه در سطح معابر تردد دارند، یكی از دلایل بروز چنین تصادفاتی دانست، و خاطرنشان كرد: استفاده از كلاه ایمنی و پروانه مجاز و صلاحیت لازم زمینه‌ساز استفاده صحیح از موتورسیكلت است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در پایان ضمن اشاره بر ماده 180 آئین نامه راهنمایی و رانندگی تاكید كرد: برابر این ماده قانونی رانندگان وسایل نقلیه باید كاملا به راه توجه كرده و از تمركز لازم حین رانندگی برخوردار باشند تا شاهد چنین حوادثی در آینده نباشیم.


انتهای پیام