• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-42789-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

پورواجد در آستارا گفت:

اختصاص بیش از 124 میلیارد ریال اعتبار برای صندوق کارآفرینی امید گیلان

معاون صندوق کارآفرینی امید گیلان گفت: برای سال 1397، بالغ بر 124 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار به صندوق کارآفرینی امید گیلان اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، یوسف پورواجد روز پنجشنبه (23 فروردین 1397) در جریان بازدید از صندوق کارآفرینی امید شهرستان مرزی بندر آستارا ، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد : برای سال 1397 ، بالغ بر 124 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار به صندوق کارآفرینی امید گیلان اختصاص یافته است که بخش اعظم آن در حوزه های بوم گردی و اشتغالزایی پرداخت می شود.

وی ادامه داد:اعتبارات اشتغالزایی صندوق در چهار مرحله اختصاص می یابد و پیش بینی می شود تا پایان سالجاری بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار به حوزه بوم گردی و اشتغال اختصاص یابد.

پورواجد با اشاره به اینکه مطابق تأکید استاندار گیلان ، بیش از 60 درصد اعتبار یاد شده در قالب طرح های بوم گردی و اشتغال پرداخت خواهد شد ، افزود:تسهیلات صندوق کارآفرینی در سالجاری به متقاضیان روستایی و ساکنان شهرهای بالای 10 هزار نفر با نرخ سود 6 درصد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه تسهیلات صندوق کارآفرینی در مناطق مرزی با نرخ سود چهار درصد پرداخت می شود ، خاطر نشان کرد: در سال گذشته با پرداخت 434 میلیارد و 878 میلیون و 640 هزار ریال تسهیلات کارآفرینی ، برای حدود سه هزار نفر در این استان شغل ایجاد کرد.

پورواجد با اشاره به اینکه شهرستان آستارا در سال گذشته در زمینه جذب اعتبار مربوط به حوزه اشتغال رتبه نخست گیلان را کسب کرد ، یادآور شد : اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید گیلان در قالب طرح های پشتیبان ، مشاغل خانگی و کارفرمایی صورت می گیرد.

وی در پایان اضافه کرد:این صندوق مطابق تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی ، فرصت های شغلی جدید را در استان گیلان ایجاد کرده است.


انتهای پیام