• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-31689-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان:

واریز بیش از 72 میلیارد تومان کمک‌معیشت به‌حساب مددجویان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گیلان،گفت: در سال گذشته 72 میلیارد و 432 میلیون تومان کمک‌معیشت به‌حساب مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان واریزشده است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، مجید بزرگی راد با بیان اینکه هم‌اکنون 99 هزار و 936 خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، گفت:سیاست کمیته امداد و قوانین جاری کشور این است هرساله بخشی از مددجویانی که توانایی ایجاد شغل دارند با ایجاد اشتغال و رسیدن به توانمندی از چرخه حمایتی خارج ‌شوند به‌طوری‌که هرساله باید 10 درصد کاهش مدد‌جویی اتفاق بیفتد و افراد توانمند شده از این سیستم خارج‌شده و افراد پشت نوبتی متقاضی استفاده از خدمات کمیته امداد به آن وارد شوند .

وی بابیان اینکه مهم‌ترین علت خروج خانوارها از طریق خودکفایی با ارائه وام اشتغال انجام می‌شود،افزود:علت‌های دیگر خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد،فوت افراد مستمری‌بگیر،پرداخت حق بیمه از سوی این نهاد و دریافت مستمری از تامین اجتماعی،ازدواج،دریافت جهیزیه،تمکن مالی همسر است .

بزرگی راد با اعلام اینکه در سال گذشته 72 میلیارد و 432 میلیون تومان کمک‌معیشت به‌حساب مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان واریزشده است،ادامه داد:مددجویان گیلانی همانند سایر استان‌های کشور از مستمری، افزایش مستمری و یارانه نقدی بهره‌مند هستند که همه این مبالغ از طریق صندوق امداد ولایت به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود مددجویان می‌توانند از طریق کارت عضو شتاب این صندوق نسبت به دریافت مبالغ واریزی خود اقدام کنند .

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته 113 میلیون و 774 هزار تومان برای اجاره مسکن هزار و 173 مددجوی مستأجر پرداخت‌شده است،گفت: 957 خانوار از مددجویان شهری و چهار هزار و 491 خانوار از مددجویان روستایی هم از انشعابات رایگان آب،برق و گاز بهره‌مند شدند .

وی پرداخت وام‌های ضروری به 6 هزار و 915 مددجو و دو هزار و 459 غیر مددجوی نیازمند را از دیگر اقدامات کمیته امداد گیلان در سال گذشته برشمرد و افزود:برای این امر 19 میلیون و 298 هزار تومان پرداخت‌شده است.

بزرگی راد یکی دیگر از اقدامات حوزه حمایتی کمیته امداد را بیمه حوادث خانوارهای تحت حمایت این نهاد اعلام کرد و گفت: تمام منازل مددجویان به همراه اثاثیه و اموال آن‌ها تحت بیمه حوادث ازجمله آتش‌سوزی،انفجار،زلزله،رانش زمین و دیگر حوادث احتمالی قرار دارند.

وی گفت:سال گذشته 690 میلیون و 400 هزار تومان بابت خسارت 193 خانوار از مددجویان گیلانی از بیمه دریافت شد و 167میلیون و 160 هزارتومان هم از سوی کمیته امداد به مددجویان برای کمک به جبران خسارت پرداخت شد.


انتهای پیام