• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2090-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

رییس جهاد کشاورزی گیلان:

تاکنون در گیلان سال کم بارانی داشتیم

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان: گفت تاکنون سال کم بارانی داشته ایم و پیش بینی ها حاکی از آنست که سال زراعی کم آبی پیش رو داشته باشیم.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،مهندس علیرضا شعبان نژاد گفت: در سالی که گذشت علیرغم همه کاستی ها با مدیریت منابع موجود گام های مهمی در راستای توسعه بخش کشاورزی برداشته شد که در راس آنها ایجاد آرامش برای کشاورزان بمنظور تولید محصولات کشاورزی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شده است شاهد توسعه بیشتر در بخش کشاورزی که از ارکان مهم اقتصاد کشور است،باشیم.

مهندس شعبان نژاد ادامه داد: یکی از نقاط قوت سال گذشته عدم محدودیت جهت اخذ تسهیلات از سوی بهره برداران بوده که با درایت دولت تدبیر و امید منابع خوبی در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی ضمن اعلام رضایت از مدیریت بازار محصولات کشاورزی بیان نمود در ایام نوروز بازار میوه بسیار متعادل بوده و حتی در حال حاضر باقیمانده ذخایر میوه نوروزی در انبارها موجود است.

وی با اشاره به افزایش دو روزه قیمت مرغ در ایام عید بیان داشت با تلاش همکاران قادر به تنظیم بازار مرغ و کاهش قیمت آن در سریعترین زمان ممکن شدیم.

شعبان نژاد با بیان اینکه تاکنون سال کم بارانی داشته ایم و پیش بینی ها حاکی از آنست که سال زراعی کم آبی پیش رو داشته باشیم، خواستار اهتمام ویژه همکاران پیرامون موضوع مدیریت منابع شد.

وی با عنوان اینکه بخش کشاورزی برخلاف دو بخش صنعت و خدمات دارای تولیدکنندگانی است که قبل از طلوع خورشید کارشان را شروع می کنند خواستار حضور بموقع پرسنل در محل کار و رعایت بیش از پیش نظم و انضباط در سال 97 شد.انتهای پیام