• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-51789-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس جهاددانشگاهی گیلان:

خانواده های شهدا میراث دار الگوهای واقعی برای نسل جوان هستند

رئیس جهاددانشگاهی گیلان، با بیان اینکه امروز جوانان ما به الگو و الگوسازی نیاز دارند، گفت: خانواده های شهدا میراث دار الگوهای واقعی برای نسل جوان ما هستند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر فریبرز جمالزاد در آیین تجلیل از مادران، همسران و دختران شهدای استان گیلان که تحت عنوان «ماندگاران صبور» بمناسبت روز شهدا در سالن اجتماعات پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه برگزار شد، رفاه را یکی از مولفه های توسعه پایدار دانست و اظهار کرد: رفاه بدون امنیت معنا ندارد و اگر امنیت نداشته باشیم، براساس دیدگاه علمی توسعه پایدار، در رفاه نیستیم.

وی با بیان اینکه شهدا برای ما امنیت به ارمغان آوردند، تصریح کرد: خانواده های معزز شهدا کسانی را تقدیم کشور و نظام کردند که توانستند برای این کشور امنیت و رفاه بیاورند و لذا باید قدردان جایگاه این عزیزان باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان، با اشاره به تجلی فرهنگ شیعی در کنار فرهنگ ملی، افزود: فرهنگ ایرانی – اسلامی و اعتقادات شیعی ابزارهای توسعه در این کشور است و شهدا و خانواده های آنان فرهنگ ملی را با فرهنگ شیعی پیوند زدند و برای دفاع از کیان این مرو و بوم ایثار و فداکاری کردند.

جمالزاد، با اشاره به معصومیت و فرهنگ بالای نسل جوان جامعه، گفت: امروز جوانان ما لایق بهترین ها هستند و لذا به الگو و الگوسازی نیاز دارند. خانواده های شهدا میراثدار الگوهای واقعی برای نسل جوان ما هستند و باید برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از همگان تلاش کنند.

این مقام مسئول، با بیان اینکه امام سجاد(ع) یادآوری حادثه کربلا را در راستای استمرار اسلام و شیعه وظیفه ذاتی خود می دانست، یادآور شد: امروز رسالت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر عهده خانواده های شهداست و جوانان و نوجوانان باید با سبک و سیره اخلاقی و رفتاری شهدا آشنا شوند.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهدا و صلابت روحی آنان، خاطرنشان کرد: نسل جوان با شهدا و فرهنگ غنی ایثار و شهادت طلبی اتصال محکم دارند و حرف خانواده های شهدا را بیشتر می پذیرند، زیرا شما الگوهای عملی این فرهنگ غنی و ارزشمند هستید.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان، جوانان را نیازمند اسطوره های حقیقی دانست و عنوان کرد: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نشان دادند که اسطوره ها فقط در شاهنامه وجود ندارد، بلکه خیلی به ما نزدیک هستند. در این راستا وظیفه خانواده های شهدا به مراتب بیشتر و سنگین تر است تا دارایی های معنوی خود را به جامعه بشناسانند.


انتهای پیام