• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-51089-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس فدراسیون سوارکاری:

فرهنگ بالای مردم نقطه قوت گیلان برای توسعه ورزش سواركاری است

رئیس فدراسیون سوارکاری یادآور شد:فرهنگ بالای مردم گيلان بزرگترين نقطه قوت استان برای توسعه ورزش سواركاری است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مجمع عمومی عادی سوارکاری استان گیلان با حضور دکتر خلیلی،رئيس فدراسيون، مهندس کاظمیان،دبيركل فدراسيون و مسعود رهنما،مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضا برگزار شد.

مسعود رهنما با اشاره به تحولات چشمگير در ورزش سواركاری در سال های اخير،عملكرد كلی هيئت را بسيار رضايتبخش دانست و گفت:اقتصاد و اشتغال مبتنی بر ورزش سواركاری و اسب يكی از آسانترين شيوه های اشتغالزایی است.

دکتر شهدی نژاد،رئيس هيئت سواركاری استان گيلان نیز، با ارايه گزارشی مبسوط همراه با تصويرگری  به ارايه عملكرد اين هيئت پرداخت و ضمن بر شمردن مزايای ورزش سواركاری از منظر علمی به سياست ها و خط مشی هيئت اشاره و اهداف كيفی و كمی مورد نظر را تبيين کرد.

وی با ارايه برنامه پيشنهادی رويدادهای ورزشی سواركاری در سال 97،نويد داد كه بنا بر حمايت استاندار محترم گيلان ساخت و راه اندازی يک مجموعه سواركاری جديد با استانداردهای بين المللی،يكی از اهداف اصلی تعيين شده برای هيئت سواركاری استان گيلان در سال های پيش رو در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت سوارکاری گیلان،تمامی توفيقات به دست آمده در رشته های كورس،استقامت و پرش در سال 96 را مرهون همكاری و همدلی تمامی اعضای تيم سواركاری استان دانست و گفت:با نگاه توسعه رقابتی باشگاه محور، زمينه برای توسعه همه جانبه ورزش سواركاری در استان مهيا شده است.

وی با اشاره به نقش بی بديل ورزش سواركاری در ايجاد اوقات فراغت و لحظات فرحبخش برای خانواده از سواركاری به عنوان ورزشی اشتغالزا با كمترين سرمايه گذاری نام برد.

دكتر خليلی،رئيس فدراسيون سوارکاری نیز،با اشاره به جايگاه بالای هيئت سواركاری گيلان در رنكينگ فدراسيون،اين توفيقات را نشات گرفته از فضای همكاری و همدلی در زمينه مديريت مبتنی بر دانش و فداكاری كليه اعضا دانست.

اجرای مسابقات استقامت ملی ساحلی در سال 97 به همراه انجام مسابقات پرش ساحلی و توسعه مسابقات كورس از مصوباتی بود که رئيس فدراسيون،گیلان را مستعد آن دانست و ضمن قدردانی از فعاليت بانوان سواركار گيلانی،یادآور شد: فرهنگ بالای مردم گيلان بزرگترين نقطه قوت استان برای توسعه ورزش سواركاری است.

به گزارش ایسنا،در پایان این نشست از سوارکاران و تلاشگران برتر سال 96 در رشته های سوارکاری با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

همچنين دكتر خليلی در بازديد از مجهزترين باشگاه پرش با اسب گيلان و كشور در شهر آستانه اشرفيه،خاطرنشان کرد: وجود و ساخت اين باشگاه مدرن سواركاری در شهرستان آستانه گيلان را مستعد برگزاری مسابقات بين المللی پرش با اسب در سال آینده خواهد کرد.


انتهای پیام