• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-50789-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مرادی در آستارا خبر داد:

تسهیلات کم بهره برای نوسازی ناوگان حمل و نقل گیلان

معاون حمل و نقل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت : برای نوسازی ناوگان حمل و نقل استان گیلان ، به متقاضیان تسهیلات کم بهره با کارمزد 6 تا 10 درصد پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، فریبرز مرادی در جریان سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا ، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد : ستاد مسافربری نوروزی گیلان از تاریخ 23 اسفند 1396 تا 17 فروردین 1397 با هدف ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی فعال می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از ادارات کل و نهادهای دولتی و غیردولتی گیلان عضو این ستاد هستند تا هماهنگی های لازم برای ارائه خدمات مطلوب تر انجام شود ، ادامه داد : بخش از این هماهنگی ها بین ادارات مربوطه در آستارا به عنوان تنها پایانه مرزی زمینی استان گیلان با کشور جمهوری آذربایجان انجام شده است تا خدمات لازم به مترددین از این پایانه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه با هدف معرفی فرهنگ دیرینه ایرانی ، سفره هفت سین در پایانه مرزی آستارا برپا خواهد شد ، افزود : بنرهای تبریک عید سعید نوروز به زبان ها آذری و فارسی در محوطه این پایانه نصب می شود.

مرادی در بخش دیگر سخنان خود به تردد بیش از 58 هزار نفر مسافر در نوروز 1396 از مرز زمینی آستارا اشاره و خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود در نوروز 1397 بالغ بر 70 هزار نفر از این مرز تردد کنند.

وی اضافه کرد : در این پایانه 6 گیت خروج و 4 گیت ورود وجود دارد که در سال 1396 با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال بهسازی و به امکانات کامل و بروز تجهیز شده است.

معاون حمل و نقل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در ادامه با تأکید بر اینکه حدود 800 نفر پرسنل این اداره کل در ایام نوروز در آماده باش کامل هستند ، گفت : برای نوسازی ناوگان حمل و نقل استان گیلان ، به متقاضیان تسهیلات کم بهره با کارمزد 6 تا 10 درصد پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد : در راستای اجرای این طرح متقاضیان می توانند از تسهیلات یک میلیارد و 200 میلیون ریالی خرید مینی بوس ، سه میلیارد و 500 میلیون ریالی خرید اتوبوس ، دو میلیارد و 500 میلیون ریالی خرید کامیون و 250 میلیون ریالی خرید خودروهای سواری روستایی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد : کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه مستقیم به نمایندگی های فروش و ثبت نام از این طریق از تسهیلات مذکور استفاده کنند.


انتهای پیام