• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-48489-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تحقق 20 درصدی پروژه های بنیاد مسکن در شهرستان رشت

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به اینکه از مجموع پروژه های بنیاد مسکن در حدود کمتر از 20 درصد از آنها تحقق پیدا کرده است،گفت: هم اکنون بیش از 150 کیلومتر مسیرهای زیرسازی شده در سطح شهرستان رشت آماده آسفالت می باشد که در صورت اختصاص 25 هزار تن قیر، امکان اجرای آسفالت آنها فراهم خواهد شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی در جلسه پیگیری امور زیربنایی شهرستان که با محوریت اجرای پروژه ها و رفع مشکلات حوزه بنیاد مسکن با حضور نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل بنیاد مسکن استان و همچنین بخشداران در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: باید با تعامل، همدلی و همفکری موضوعات را شناسایی و پیگیری کنیم.

وی افزود:با توجه به مطالبات شهرستان، باید از ظرفیت های نمایندگان شهرستان رشت در خانه ملت بیش از پیش بهره گیریم.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به حضور دو نماینده از شهرستان رشت در کمیسیون تلفیق،گفت:کمیسیون تلفیق یکی از مکان هایی است که کارشناسانه به تصویب بودجه می پردازند لذا حضور این دو بزرگوار در کمیسیون تلفیق فرصت ارزشمندی برای استان و خصوصا شهرستان رشت است.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت ادامه داد:برای سالجاری قریب به 21میلیارد و 512 میلیون و 800 هزار تومان در قالب 173 پروژه برای بنیاد مسکن اعتبار ابلاغ کردیم که این اعتبارات استانی 4 میلیارد و 289 میلیون تومان، همچنین در ماده 180 حدود 890 میلیارد تومان و جزء 47 هم 16 میلیارد و 333 میلیون تومان است. آنچه که ما محرومیم همان 3 درصد نفت و گاز است که علی رغم تلاش های صورت گرفته تاکنون حل نشده است.

احمدی با اشاره به انجام زیرسازی در بسیاری از مسیرها و معابر روستاها، بیان کرد: زمانی که کارشناسان بنیاد مسکن برای پاسخ استعلامات صرف می کنند، بسیار طولانی است که این امر باعث نارضایتی ارباب رجوع می شود و  یکی دیگر از موضوعات مورد توجه افزایش بیش از حد مبلغ کارشناسی است که این افزایش قابل دفاع نیست و باید معیار این افزایش مشخص گردد.

وی در پایان با اشاره به اینکه از مجموع پروژه های بنیاد مسکن در حدود کمتر از 20 درصد از آنها تحقق پیدا کرده است، افزود: هم اکنون بیش از 150 کیلومتر مسیرهای زیرسازی شده توسط دهیاری ها در سطح شهرستان رشت آماده آسفالت می باشد که در صورت اختصاص 25 هزار تن قیر، امکان اجرای آسفالت آنها فراهم خواهد شد لذا در این راستا پیگیری نمایندگان محترم مجلس در اختصاص مقدار قیر عنوان شده و اجرای پروژه ها بسیار موثر خواهد بود، در انتها تمهیدات لازم جهت بهره گیری از اختصاص قیر و سایر موارد اتخاذ یافت .


انتهای پیام