• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-47889-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

احداث 19 تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص احداث تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی گفت: برای 19 بیمارستان استان در سال گذشته اعتبار گذاشتیم تا تصفیه خانه فاضلاب داشته باشند که تا پایان سال تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک، با اشاره به نقشه استراتژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ایجاد رضایتمندی ذینفعان و ارتقای سلامت جامعه از مهمترین اهداف نقشه استراتژی است.

وی تصریح کرد: برنامه راهبردی دانشگاه پس از تدوین، بصورت آبشاری در همه واحدها و لایه‌های دانشگاه استقرار یافت. به همین منظور در حال حاضر،نقشه استراتژیک در سایر واحدها به ویژه معاونت‌ها تدوین و ترسیم شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،چشم انداز 1404 دانشگاه را پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم عنوان کرد و خاطرنشان شد: دانشگاه نسل سوم برخلاف نسل اول و دوم که فقط در زمینه آموزش و پژوهش فعالیت دارند، به بحث کارآفرینی نیز توجه دارد و در این زمینه شرکت های دانش بنیان که براساس اصول علمی پایه‌ریزی شده‌اند، نقش مهمی ایفا می کنند.

یوسف‌زاده بحث تغذیه سالم،بهبود سبک زندگی و کاهش قند،نمک و چربی در رژیم غدایی افراد را از اهدف برنامه استراتژیک حوزه غذا و دارو عنوان کرد و افزود: در این زمینه درج نشانگرهای رنگی تغذیه در روی بسته‌بندی‌های غذایی از اقدامات مهم معانت غذا و دارو است که از سال گذشته تاکنون به اجرا در آمده است.

وی یادآور شد: نشانگرهای تغذیه‌ای، مقدار انرژی، قند، چرب، نمک و میزان اسیدچرب موجود در محصولات غذایی را نشان می‌دهند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نقشه استراتژیک حوزه آموزش نیز، آموزش پاسخگو،جامع‌نگر و کارآفرین توجه شده است.بهبود سبک زندگی سالم،رژیم غذایی مناسب،کاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی نیز از اهداف مورد توجه در نقشه استراتژیک معاونت بهداشتی دانشگاه است.

وی بحث ارتقای فرهنگ سازمانی،بهینه سازی و پایداری منابع را نیز از مباحث مورد توجه در معاونت‌های فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع نام برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را برای برون‌رفت دانشگاه از چالش‌های پیش‌رو بسیار موثر دانست و افزود:نقش هر نماینده مجلس شورای اسلامی که منتخب جمع کثیری از افراد جامعه است و اعتباری که به پشتوانه آرای مردم دارد برای ما به عنوان دستگاه اجرایی بسیار مهم است و در این راستا تمام سعی و تلاش ما تعامل با این عزیزان است .

یوسف‌زاده در خصوص اجرای دستورالعمل استانداری مبنی بر بکارگیری بانوان و جوانان در مدیریت‌های دستگاه‌های اجرایی خارطرنشان کرد: از زمان قبول مسئولیت من در دانشگاه، بالغ بر 20 مدیر ارشد و میانی از بین بانوان در دانشگاه انتخاب شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با شعار و نصیحت نمی‌توان به توسعه یافتگی دست پیدا کرد، تصریح کرد: یکی دیگر از رسالت‌های اصلی اصحاب رسانه، علاوه بر اطلاع‌رسانی و پیگیری معضلات جامعه، ایجاد و تقویت روح امید در جامعه است. زیرا ناامیدی، منجر به هرج و مرج و از هم گسیختگی جامعه خواهد شد.


انتهای پیام