• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-64489-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان:

توزیع اعتبارات پژوهشی براساس عدالت نیست

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان با انتقاد از نحوه تقسیم اعتبارات پژوهشی، یادآور شد: در تقسیم بودجه پژوهشی توجه مناسبی به مراکز پژوهشی نشده است، و توزیع اعتبارات در این حوزه براساس عدالت نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،مهندس جمشید رسایی امروز در مراسم تقدیر از پژوهشگران و جهادگران برتر سازمان جهاد دانشگاهی که در پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت پژوهشگران فعال در جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت خوبی برای انجام فعالیت‌های پژوهشی دارد.

وی با انتقاد از نحوه تقسیم اعتبارات پژوهشی،یادآور شد:در تقسیم بودجه پژوهشی توجه مناسبی به مراکز پژوهشی نشده است و توزیع اعتبارات در این حوزه براساس عدالت نیست.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان تحقق اقتصاد مقاومتی را یکی از محورهای اصلی فعالیت مسئولین دانست و گفت:اقتصاد مقاومتی بدون توجه به فعالیت‌های پژوهشی امکانپذیر نیست،زیرا اقتصاد مقاومتی توجه به دانش و توان داخلی است و موفقیت در این عرصه با تلاش مضاعف در فعالیت‌های پژوهشی مسیر می‌شود.

رسایی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های پژوهشی توسط مراکز پژوهشی افزود:توجه به مراکز پژوهشی متفاوت با توجه به دانشگاه‌هاست،زیرا دانشگاه‌ها بیشتر جنبه آموزشی‌ دارند بنابراین توجه به مراکز پژوهشی مقدماتی دارد که باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و برنامه‌های جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش، ادامه داد: بودجه برخی دانشگاه‌ها در بودجه سال آینده نسبت به سال جاری 2 برابر شده است، این در حالی است که بودجه جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مهمترین مراکز پژوهشی افزایش زیر 10 درصدی داشته است.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان خاطرنشان کرد: گفته شده است که بودجه پژوهشی در آینده بر اساس عملکرد  تقسیم می شود،تصریح کرد: تحقق بودجه پژوهشی براساس عملکرد زمینه ساز تحقق اقتصادی مقاومتی است.

به گزارش ایسنا،در ادامه این جلسه معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان و معاون پژوهشی پژوهشکده جهاددانشگاهی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی حوزه های مربوط پرداختند.

در این مراسم از استوار، علی شریفی، فرزانه نصیری، شهره بیروتی، محمد مهدی نعمتی، رضا گنج بخش، سمیه باقری، میرزاکاظمی، عاشورنیا و رحیمی پور به عنوان  پژ وهشگران برتر حوزه‌های مختلف جهاددانشگاهی  و لیلا احمدی، حسن علیزاده، افشین یگانه فر و سعید رحیم پور به عنوان جهادگران برتر در 6 ماهه اول سالجاری تقدیر شد.

 


انتهای پیام