• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-32989-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

پیشرفت علمی و ارتقای بینش معرفتی راهی برای پیشبرد اهداف دانشجویی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پیشرفت علمی و ارتقای سطح بینش معرفتی را از راهکارهای پیشبرد اهداف دانشجویی دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین چهری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: این ایام، مزین به نام پیامبر رحمت و مهربانی است.

وی، تصریح کرد: پیامبر بزرگی که با نشر دین اسلام، پیام یکپارچگی، صلح و امنیت را در سراسر جهان انتشار داد و امروز با از بین رفتن گروه‌های تکفیری، نیاز به همبستگی و اتحاد مسلمین جهان، بیش از پیش ضروری است .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 16 آذرسال 32، این روز بزرگ را یادآور رشادت‌های شهیدان دانشجو عنوان کرد و افزود: شهیدان مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی، با فدا کردن جان خود، آغازگر جنبش دانشجویی در ایران شدند و نگاه عدالتخواهانه این سه شهید بزرگوار، در حال حاضر نیز در بین دانشجویان دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام چهری، دو عامل را در پیشبرد اهداف دانشجویی مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از این عوامل، پیشرفت علمی است. بنابراین، پرداختن به امور فرهنگی، هرچند که ارزشمند است ولی نباید فعالیت‌های علمی را تحت الشعاع قرار دهد.

وی دومین عامل را، ارتقای سطح بینش معرفتی عنوان کرد و گفت: دانشجویان باید در کنار کسب علم، در کسب بینش معرفتی نیز کوشا باشند. در این زمینه به فرموده پیامبر اکرم (ص) سه چیز موجب از بین رفتن پرده غفلت می شود؛ صدای چرخش قلم دانشمندان مسلمان (علم)، صدای قدم‌های مجاهدان راه خدا (جهاد) و صدای چرخ ریسندگی زنان پاکدامن (اقتصاد) .

دکتر افشین شفقی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز در ادامه این مراسم، ضمن تبریک هفته وحدت و تقارن این ایام با روز دانشجو، افزود: این هفته با درایت امام خمینی(ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد، تا مسلمانان اهل سنت و شیعه با اتحاد و همبستگی به مقابله با دشمنان اسلام بپردازند .

وی، ضمن گرامی داشت روز دانشجو یادآور شد: این روز، صرفا به منظور برگزاری جشن دانشجویی نیست، بلکه روز استکبار ستیزی است. تا با آرمان‌های شهدای دانشجو، بویژه شهدای دانشجوی مدافع حرم تجدید میثاق کنیم .

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 97 تصریح کرد: از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان انتظار می رود با حضور پرشور در این جشنواره، استعدادهای خود را در زمینه‌های مختلف قرآنی بویژه قرآن پژوهی به نمایش بگذارند.

شفقی، همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری وزارت بهداشت با عنوان سیمرغ، از دانشجویان خواست تا دراین جشنواره نیز حضور گسترده داشته باشند و با ارایه استعدادهای هنری خود، باعث سربلندی میهن اسلامی، بویژه استان گیلان شوند .

به گزارش ایسنا، تقدیر از دانشجویان برتر، قرائت بیانیه و سخنرانی نمایندگان کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی، پخش کلیپ، اجرای موسیقی زنده، اجرای تئاتر و اهدای لوح تقدیر به نمایندگان دانشجویی در دانشکده‌ها از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


انتهای پیام