• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-32889-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان:

وحدت ضرورتی انکارناپذیر برای عزت و اقتدار جهان اسلام است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه وحدت ضرورتی انکارناپذیر برای عزت و اقتدار هرچه بیشتر جهان اسلام است، ادامه داد: تأکید بر مشترکات دینی مسلمانان اعم از قرآن کریم، سنت و سیره پیامبر (ص)و عباداتی همچون حج و روزه عامل تحکیم وحدت بین مسلمانان است.

حجت‌الاسلام جمال یاری در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با اشاره به لزوم حفظ وحدت در جامعه اظهار کرد: در سیره پیامبر اسلام (ص)ضمن نفی ارزش‌های تبعیض آفرین و تفرقه افکن دوره جاهلی همچون برده‌داری و اختلافات طبقاتی، قومی و نژادی، همواره با عقد قراردادهایی میان گروه‌های مختلف همچون قرارداد اخوت میان مسلمانان انصار، وحدت به‌عنوان راهکاری برای قوام و دوام جامعه اسلامی مورد تأکید قرار گرفته است .

وی، با بیان اینکه وحدت ضرورتی انکارناپذیر برای عزت و اقتدار هرچه بیشتر جهان اسلام است، ادامه داد: تأکید بر مشترکات دینی مسلمانان اعم از قرآن کریم، سنت و سیره پیامبر (ص) و عباداتی همچون حج و روزه عامل تحکیم وحدت بین مسلمانان است .

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، افزود: هفته وحدت زمان ارزشمندی برای برجسته کردن مشترکات و نمایش عملی اتحاد و انسجام، تحکیم دوستی‌ها و همبستگی بین مسلمانان جهان به‌ویژه ملت ایران اسلامی است .

حجت‌الاسلام یاری در پایان پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی را متأثر از حفظ اتحاد و انسجام توسط مردم و حرکت در مسیر تحقق ارزش های اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروز با وجود تمامی توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان، نظام اسلامی در اوج عزت و اقتدار از تمامی دستاوردهای خود دفاع می‌کند و حضور قابل توجهی در صحنه‌های بین المللی و جهانی دارد .


انتهای پیام