• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-32689-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

فرماندار شفت:

بافت روستایی شهرستان شفت ظرفیت‌های اقتصادی بسیار دارد

فرماندار شفت، گفت: بافت روستایی شهرستان شفت ظرفیت‌های اقتصادی بسیار خوبی را در اختیار علاقه‌مندان به ویژه تعاون گران قرار داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در نشست تعاونی توسعه و عمران در شفت با اشاره به اینکه اعتمادسازی گام نخست تشکیل تعاونی‌ها است، اظهار کرد: در بخش‌هایی که احتمال رانت‌زایی وجود دارد، تعاونی‌ها می‌توانند به فراخور فعالیت خود به جامعه کمک شایانی کنند.

وی، با بیان اینکه هدایت مردم به بخش‌های تولیدی یکی از مزایای تشکیل تعاونی‌ها است، افزود: تعاونی‌ها باید براساس برنامه‌ رسالت‌های خود را دنبال کنند.

فرماندار شفت، با اشاره به اینکه ۵۵۰ هکتار آب‌بندان در شهرستان شفت وجود دارد که می‌تواند در زمینه‌های گردشگری و کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، گفت: تعاون‌‌ گرانی که بخواهند در این حوزه‌ها فعالیت کنند مورد حمایت دولت قرار خواهند گرفت.

محسنی، با بیان اینکه پرورش همزمان ماهی در آبندان‌ها و تولید گل محمدی در حاشیه آن می‌تواند ارزش افزوده بالایی داشته باشد افزود: بافت روستایی شهرستان شفت ظرفیت‌های اقتصادی بسیار خوبی را در اختیار علاقه‌مندان به ویژه تعاون گران قرار داده است.

وی، با اشاره به اینکه آموزش یکی از ارکان گسترش تعاونی‌ها در جامعه است، گفت: نظارت‌های مستمر دستگاه‌های ذیربط و به کارگیری افراد خوشنام اقتصادی موفقیت تعاونی‌ها را تضمین می‌کند .

 


انتهای پیام