• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-31389-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه رودسر:

دانشجویان در حوزه علم و دانش جدی باشند

امام جمعه رودسر، با بیان اینکه مقام معظم رهبری از دانشجویان می خواهند مرد زمان خود باشند، تصریح کرد: دانشجویان در حوزه علم و دانش جدی باشند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت الاسلام روحانی، امام جمعه رودسر در مراسم گرامیداشت 16 آذر که در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد رودسر برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: هفته وحدت هفته خوبی برای امت اسلام و هفته بدی برای دشمنان اسلام و مسلمین است.

وی با بیان اینکه امروز کشور و نظام ما متعلق به اهل بیت(ع) است، افزود: خداوند ما را از تحت لوای طاغوت رهانیده و نعمت حکومت اسلامی را به ما عطا فرموده است لذا وظیفه داریم آرمان های انقلاب را تحقق ببخشیم.

این کارشناس دینی، 16 آذر را یادواره سه شهید دانشجو دانست و تصریح کرد: در سال 1332 سه دانشجوی مظلوم و در عین حال شجاع به شهادت رسیدند و تابلوی افتخار دانشجویان این کشور شدند.

حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: آمریکا در کودتای 28 مرداد چند میلیون دلار هزینه کرده بود تا در این کشور استقرار پیدا کند لذا معاون رئیس جمهور وقت آمریکا عازم تهران شد تا به مردم بگوید با کودتا آزادی برای ما به ارمغان آورده است. در آن زمان تنها قشری که مقابل آمریکا قد علم کرد، دانشجویان دانشگاه تهران بودند که با وجود تهدید رژیم، فریاد مرگ بر فاشیست و ماتریالیست و مارکسیست سر دادند و سرانجام به رگبار بسته شدند.

امام جمعه رودسر، دانشجویان این کشور را ظلم ستیز دانست که در برابر استکبار خاموش نمی مانند و گفت: آمریکا دریافت که ایران نمی تواند جزیره امن آنان باشد لذا امروز همه ما سر سفره سه شهید دانشجو نشسته ایم و عزت و آبروی کشور از خون این شهداست.

وی با بیان اینکه دانشجویان در سال 1332 علیه نظام سلطه و بی عدالتی قیام کردند، متذکر شد: شعار شهدای دانشجو باید سرمشق دانشجویان ما قرار بگیرد تا هر کجا که ظلم و بی عدالتی دیدند، فریاد سر دهند. دانشجوی امروز باید به مراتب از دانشجویان سال 32 بیدارتر باشد.

حجت الاسلام روحانی، با اشاره به حضور رهبر انقلاب در دانشگاه ها و دیدارهای ایشان با دانشجویان، یادآور شد: مقام معظم رهبری برای دانشجو و دانشگاه این مفهوم را تبیین می کنند که قشر دانشگاهی در آینده این کشور نقش آفرین و اثرگذار است.

امام جمعه رودسر، با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه باید راه همان سه شهید دانشجو را دنبال کند، افزود: دانشجویان ما هم باید درس بخوانند و هم در میدان باشند. رهبر انقلاب تاکید دارند که جنبش دانشجویی در کشور باید ضد فساد، ضد اشرافی گری، ضد حاکمیت زورگویان و ضد گرایش های انحرافی باشد.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید هم تحصیل علم کنند و هم تهذیب نفس داشته باشند، اضافه کرد: جنبش دانشجویی باید ضد نظام سلطه و ضد استکبار جهانی باشد و این فریاد شهید مطهری ها و شهید مفتح هاست.

حجت الاسلام روحانی، با بیان اینکه جنبش دانشجویی همواره باید با هدف ترد تفکر لیبرالی، مارکسیستی و ماتریالیستی حرکت کند، گفت: امروز این تفکر باید در فضای علمی کشور حاکمیت داشته باشد. مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بر مطالبه گری دانشجویان تاکید دارند، اما دانشجو نباید اهل بر هم زدن فضای دانشگاه باشد.

وی جنبش دانشجویی مد نظر رهبری را مخالف تفکر لیبرالی دانست و خاطرنشان کرد: در جریان فتنه سال 88 عده ای دانشجونما فرصت خوبی پیدا کردند تا تفکر لیبرالی را در دانشگاه زنده کنند.

امام جمعه رودسر، آرمان گرایی بجای مصلحت گرایی را یکی از شاخص های جنبش دانشجویی دانست و اظهار کرد: اگر می خواهیم 16 آذر را گرامی بداریم، باید ظلم ستیزی و استکبارستیزی همراه با منطق، تفکر و بینش صحیح را دنبال کنیم که مطالبه رهبر انقلاب از دانشجویان است.

حجت الاسلام روحانی، با بیان اینکه مقام معظم رهبری از دانشجویان می خواهند مرد زمان خود باشند، تصریح کرد: دانشجویان در حوزه علم و دانش جدی باشند. خوشبختانه علی رغم همه محدودیت هایی که استکبار جهانی علیه کشور ما ایجاد کرده، دانشجویان نخبه ما در همه المپیادهای جهانی فیزیک، ریاضی، شیمی، نانو و... خوش می درخشند.


انتهای پیام