• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-30089-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

رئیس جهاددانشگاهی گیلان:

دانشجویان در ارزش‌ سازی ها پیشگام باشند

رئیس جهاددانشگاهی گیلان تصریح کرد: دانشجویان در ارزش‌سازی‌ها باید پیشگام باشند و حتما در تحقق اهداف اقتصادی مقاومتی جایگاه خود را پیدا کنند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، جمشید رسایی، رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان امروز در همایش گرامیداشت روز دانشجو که در مجتمع آموزشی جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد، با درود به روح امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی به خصوص شهدای دانشجو، گفت: در هفته وحدت به سر می‌بریم که با روز دانشجو تقارن پیدا کرده است.

وی با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، افزود: از اینکه خود دانشجویان در برگزاری مراسم شرکت می کنند، مایه خوشحالی است و امیدواریم مشارکت دانشجویان در عرصه های مختلف همچنان افزایش یابد.

رسایی خاطرنشان‌ کرد: روز دانشجو یادآور دانشجویانی است که برای تحقق اهداف نظام احساس مسئولیت کردند و برای پاسداری از نهال انقلاب جان خود را دادند و این روز به دانشجویان ما یادآوری می‌کند که باید احساس مسئولیت بیشتری در جامعه داشته باشند.

این مقام مسئول، با اشاره به شهید شدن جوانان دانشجو در 16 آذر سال 1332، ادامه داد: برای پیروزی انقلاب و پس از آن دانشجویان در نهادهای مختلف نقش های موثری ایفا کردند و خیلی از دانشجویان در صحنه‌های مختلف انقلاب شهید شدند.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان، سپاه پاسداران را از افتخارت نظام عنوان کرد و گفت: جهادسازندگی و جهاددانشگاهی از دستاوردهای این عزیزان و تلاش دانشجویان بود و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در عرصه دفاع مقدس نقش موثری داشتند و بعد از دفاع مقدس نیز در عرصه‌های مختلف علمی و سازندگی این تلاش ادامه داشته است، افزود: هم اکنون در دفاع از حریم کشور همچنان دانشجویان نقش موثری ایفا می‌کنند.

رسایی، با اشاره به اینکه تبریک روز دانشجو به شما دانشجویان احساس مسئولیت‌ها را بیشتر می‌کند، یادآور شد: در حال حاضر مهمترین نقش دانشجویان تمرکز بر عرصه پیشرفت های علمی کشور است و چون آینده کشور به دانشگاه وابسته می باشد.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان تصریح کرد: دانشجویان در ارزش‌سازی‌ها باید پیشگام باشند و حتما در تحقق اهداف اقتصادی مقاومتی جایگاه خود را پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر چند سالی است درگیر مبارزه ناخواسته قرار گرفته‌ایم و کشورهای زورگو به دنبال این هستند که برای افزایش سیطره خود خیلی نرم از منابع و امکانات و نیروی فکری ما به نفع خودشان استفاده کنند و لذا اگر می‌خواهیم در آینده در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشیم برای حفظ کشورمان و آیندگان باید وظیفه مان را خوب بشناسیم و به آن خوب عمل کنیم.

رسایی تصریح کرد: به عنوان مسئول جهاددانشگاهی در گیلان از ایده ها، پیشنهادات و خلاقیت های شما دانشجویان حمایت می‌کنم، زیرا می  خواهیم بستری فراهم کنیم تا ایده‌های خوب به کارهای بزرگ تبدیل شود و مشکلات را کاهش دهیم.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان اضافه کرد: دانشجویان در مباحث فرهنگی و اجتماعی باید از فرصت‌ها استفاده کنند و در مجموعه جهاددانشگاهی این فرصت برای رشد دانشجویان فراهم است.

وی خطاب به دانشجویان جهاددانشگاهی گیلان، تاکید کرد: نقطه نظرات دانشجویان به صورت مکتوب برای مسئولان فرهنگی جهاددانشگاهی فرستاده شود و مطمئن باشید با همه توان از شما حمایت خواهیم کرد.


انتهای پیام