• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-55089-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان:

تولید محصولات ارگانیک یکی از ظرفیت‌های گیلان است

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان ظرفیت افزایش تولید در بخش‌های غذایی را دارد، گفت: تولید محصولات ارگانیک یکی از ظرفیت‌های مناسب استان است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمد احمدی پور در مراسم تقدیر از واحدهای برتر و پیشرو در صنعت غذا و ایمنی مواد غذایی که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد، ضمن تقدیر از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای ارتقا بهداشت و درمان استان عملکرد ی مطلوب دارد .

وی با بیان اینکه گیلان می تواند یکی از استان های اصلی کشور به عنوان تامین کننده امنیت غذایی باشد، یادآور شد: این استان ظرفیت های لازم برای تامین غذای سالم هم در بحث کیفیت و هم در بحث کمیت را دارا است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه این استان در ۱۸ فعالیت اصلی غذا دارای رتبه است، افزود: استان گیلان در ۵ مورد دارای رتبه برتر، در ۶ مورد دارای رتبه دوم، در ۲ مورد دارای رتبه سوم، در ۳ مورد دارای رتبه ششم و در ۲ مورد دارای رتبه دوازدهم است.

احمدی‌پور با بیان اینکه گیلان ظرفیت افزایش تولید در بخش‌های غذایی را دارد، گفت: تولید محصولات ارگانیک یکی از ظرفیت‌های مناسب استان است .

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش تولید برنج، زراعت، باغبانی، طیور و ماهیان خاطرنشان کرد: بالابردن کیفیت تولید یکی از مهمترین اصول کاری در این استان است .

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه در تولید چای گیلان از هیچ سمومی استفاده نمی‌شود، افزود: راتون نیز یکی دیگر از ارگانیک‌ترین محصولات کشاورزی استان است که بدون استفاده از سموم کاشت می‌شود.


انتهای پیام