• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-51589-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

شهردار رشت:

باید به توسعه ورزش همگانی بپردازیم

شهردار رشت با اشاره به اینکه شهرداریها از تیم داری منع شده اند،گفت: باید به توسعه ورزش همگانی هم بپردازیم و به مابقی تیم ها نیز کمک کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مسعود نصرتی با حضور در پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای رشت اظهار کرد: ۲۲ دستگاه متولی امر فرهنگ هستند و شهرداریهای کشور بر اساس نیاز و علاقمندی وارد حوزه های فرهنگی و اجتماعی شدند و به نوعی کم رنگ و پررنگ بر اساس علاقمندیها مشغول به فعالیت هستند .

وی افزود: دراساسنامه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به ورزش همگانی اشاره شده و وزارت کشور طی نامه ای شهرداریها را از تیم داری منع کرده است .

شهردار رشت با اشاره به اینکه در شهرهایی که تیم دارند بر اساس علاقمندی به این کار می پردازند گفت: بر همین اساس پیشینه تیم داری که مغایر با نامه وزارت کشور در سال ۹۴ می باشد مورد بررسی قرار گرفته است .

نصرتی افزود:باید به توسعه ورزش همگانی هم بپردازیم و به مابقی تیم ها نیز کمک کنیم .

وی با تاکید به نقش سازنده مساجد و هیئت های مذهبی اظهار کرد:در قسمت فرهنگی با مساجد ، هیئت های مذهبی همراه می‌شویم و تجربه‌ای که در هیئت های مذهبی است بسیار سازنده و تاثیر گذار است .

نصرتی با بیان اینکه باید در کنار مساجد و هیئت ها قرار بگیریم افزود : مساجد باید بصورت ۲۴ ساعته باز باشند و با برنامه ریزیهایی که در این حیطه انجام می شود این بخش را پررنگ ترکنیم .

شهردار رشت با اشاره به مشکلات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: باید ابزارهای تبلیغاتی بطور مستقل در اختیار سازمان فرهنگی قرار بگیرد تا با ایجاد درآمد پایدار بتواند مشکلات مالی را برطرف کند و هزینه هایی که انجام می دهیم باید براساس درآمد تولیدی منطبق باشد .

شهردار رشت گفت: در شهر یزد ۸۰۰ خانه میراثی وجود دارد که ۴۰۰ مورد از آن با مشارکت مردم مورد بازسازی قرار گرفته و در حال حاضر بعنوان مهمانخانه، رستوران و... مورد استفاده می باشد .

مسعود نصرتی افزود:باید برای مردم رشت نیز در این خصوص جذابیت ایجاد کنیم و با دادن بخش های تشویقی به آنان از جمله حذف عوارض و...  علاقه شان را به مشارکت در چنین طرحهایی افزایش دهیم.


انتهای پیام